Amigurumi için En İyi İplik Hangisi ?

Amigurumi için En İyi İplik Nedir ?

 

Bu yayınımızda bu sorunuzu cevaplıyoruz.Gelin hep birlikte yayınımızı okuyalım.

Bir amigurumi figürü oluşturmak için en iyi iplik tipinin kabarık veya sevimli bir iplik olmadığı  sizi şaşırtabilir. Bu iplik türleri, amigurumi figürünüzün   şeklini oluşturmayı zorlaştırır ve hayal kırıklıgına yol açabilir.

Kabarık ve sevimli iplikler ile , genellikle bir amigurumi desenini bitirmek ve  daha karmaşık işler yapmak zordur. Kabarık  iplik, görüşünüzü de engelleyebilir ve bu da   küçük detayları görmenizi zorlaştırır.

Amigurumi desenleri için en iyi iplik genellikle akrilik veya pamukta kamgarn bir ipliktir.

Bu tür iplikleri kullanmanız yönündeki tavsiyelerimizin nedeni Tığ işi amigurumi projeleri biraz zor olabileceğinden, hareket etme özelliği olan bir iplikle çalışmak çok daha kolaydır.

Amigurumi Figürleri İçin En İyi İplik Tipi Hakkında Daha Fazla Bilgi

 

Akrilik veya pamuktan yapılmış kamgarn ağırlıklı iplik dışındaki türler yapması zor olan desenlerde uygun gerilimi korumayı zorlaştırır.

Yün ipliği amigurumi desenleri için iyi olabilir, ancak önerilmez. Bu iplik, bir rafta oturan ve çok az aşınma veya yıpranma görmeyen veya tam tersine, çocuğunuzun yeni en iyi arkadaşı haline geldiğinde   genellikle çok pahalıdır. Ayrıca, vücut ile temas halinde kaşıntılı oluşturabilir.

Daha küçük tığ işi kancaların amigurumi projeleri için de daha iyi araçlar olduğunu belirtmek önemlidir. Bu küçük kancalar, küçük ayrıntıları mükemmelleştirmenize yardımcı olur.

Her zaman olduğu gibi, malzeme seçerken deseninizde ki talimatları izlemenizi öneririz. Desen tasarımcısı her zaman en iyisini bilir.

Not: Bir amigurumi tığ işi desenini büyütmek mi istiyorsunuz? İplikte bir beden yukarı gitmeyi deneyin!

 

Amigurumi Tığ Desen Örnekleri Burada Derledik İsterseniz Göz Atabilirsiniz.

 

Not:

Tüm fikirlerinizi yorumlara bildirebilir , sitemize üye olarak yazı ekleyebilir ve ilan verebilirsiniz.

 

orgugaleri.com  / En Büyük Örgü Pazarı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.