Örgü Galeri

Balıkçı Yaka (Boğazlı Yaka) Nasıl Örülür Videolu Anlatım

  • 3.151 kez görüntülendi.
Balıkçı Yaka (Boğazlı Yaka) Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Balıkçı yaka yani bir diğer adı ile boğazlı yaka nasıl örülür isimli bu sayfamızda örgüde balıkçı (boğazlı) yaka yapılışı hakkında bilgileri öğreneceğimiz bir başka “nasıl yapılır” konulu video anlatımlı sayfamız ile karşınızdayız. Bu sayfada örgüde balıkçı yaka bir başka deyişle boğazlı yaka nasıl yapılır sorusuna videolu anlatımlı şeklinde cevap aramaya çalışacağız.

Örgüye yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimiz için her zaman anlaşılır açıklamalı sayfalara yer vermeye çalışıyoruz. Bu sayfada da yine anlaşılır, açıklamalı, video ile tane tane anlatımlı bir sayfa ile eminiz aradığınız sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Bu sayfadaki videoda sadece balıkçı yaka boğazlı yaka kısmının yapılışı anlatılıyor. Fakat bir başka sayfamızda kazağın nasıl örüldüğünün anlatıldığı bir video yayınlamıştık. Kazak nasıl örülür? isimli bu sayfamızı da buradan izleyebilirsiniz. Örgü kazak yapılışı hakkında bilgileri baştan sona aldığımız bu sayfada bisiklet yakalı kazak nasıl örülür bunu öğrenmiştik.

Örgü işinde yeni iseniz önce bu sayfamızı ziyaret ederek kazağın nasıl örüldüğünü öğrenebilir, sonra örmek istediğiniz bu  kazağa balıkçı yaka bir başka deyişle boğazlı yaka eklemek isterseniz bu sayfamız aracılığı ile yaka kısmını balıkçı yaka olarak tasarlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde v yakalı bir kazak örmek isterseniz “v yaka nasıl örülür?” isimli bu sayfamız ile kazağa v yaka modeli uygulayabilirsiniz. Sitemizde örgü ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Bu sayfamız ile yakın alakalı olan örgü boğazlı kazak modelleri konulu sayfalarımızı bir hatırlayalım. Boğazlı yaka nasıl örülür? Örgüde boğazlı yaka yapılışı nasıl olur? Kazaklarda balıkçı yaka yani boğazlı yaka nasıl yapılır öğrendikten sonra  boğazlı (balıkçı yaka) kazak modelleri galerilerine bakabiliriz.

Bayan örgü boğazlı kazakları için burayı, boğazlı erkek kazakları için burayı tıklayınız. Örgü kazak ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi “Kazaklar” kategorisinde bulabilirsiniz. Bu hatırlatmanın ardından şimdi video anlatımlı olarak balıkçı yaka yani boğazlı yaka nasıl örülür izleyerek öğrenelim …

Balıkçı Yaka Nasıl Örülür? Boğazlı Yaka Yapılışı

Videoda balıkçı yaka nasıl yapılır bu gayet güzel bir şekilde anlatılmış. Kısaca bizler de boğazlı yaka nasıl yapılır ile ilgili bir kaç şey söyleyelim

balıkçı-yaka-boğazlı-yaka-nasıl-örülür

balıkçı-yaka-boğazlı-yaka-nasıl-örülür

Örgü kazaklara boğazlı yaka yapılışı uygulamak isteyenler için balıkçı yakanın nasıl örüldüğünü kısaca anlatalım; Örülecek bir kazağa balıkçı yaka uygulamak için önce kazağın ön ve arka kısmı örülür? Bunun nasıl yapıldığını merak edenler için daha önce hazırladığımız “Kazak Nasıl Örülür?” isimli bu sayfamız ile nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Kazağın ön ve arka kısmını ördükten sonra, yaka kısmı yuvarlak yaka olarak kesilir. Yuvarlak yakanın nasıl yapıldığını ise bu sayfamızda bulabilirsiniz. Bunu misinalı şiş ile yapabileceğiniz gibi yeni başlayanlar kolaylık açısından iki şiş ile örülmesini tavsiye ederiz.

Örmüş olduğumuz kazağın ön ve arka kısmını iğne yardımı ile omuzlardan birleştirerek balıkçı yaka işlemine başlıyoruz. Daha sonra boğazından ilmek çıkarmamız gerekiyor. Böylelikle dik yakayı oluşturmuş oluyoruz. Omuzun birini birleştirdikten sonra, birleştirdiğimiz bu omuzdan başlayarak diğer omuza kadar ilmek atarak ilerleriz.

Bunu yapmak için arka kısımın omuz kısmından ilmeği geçirerek başlıyoruz. Her ilmeğin üzerinden şişimizi geçirerek aynı tığ gibi ilmek alıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken bir husus var, arka tarafta kaç ilmek aldıysak ön tarafta da aynı sayıda ilmek almamız gerekiyor ki yakamız düzgün olsun.

Boğazlı Yaka Yani Balıkçı Yaka Nasıl Yapılır? Anlatımlı

İlmekler bittikten sonra kazağımızı hangi örgü çeşidine göre yaptıysak boğaz kısmını da aynı örgü çeşidi ile yapıyoruz. İster düz örgü ile örün, isterseniz pirinç örgü, isterseniz haraşo ile örmüş olun, hangi örgü çeşidini uyguladıysak boğaz kısmına da aynı çeşidi uygulamamız gerekiyor. İstediğiniz uzunlukla boğaz kısmını örmeye devam ediyoruz. İstenilen uzunluğa gelindiğinde artık kesme işlemini yaparak yakayı bitirmiş olacağız. Umarız bu sayfadaki Video ile aradığınız sorusunun cevabını almışsınızdır.

Örgü kazak modelleri ve yapılışları sitemizde en çok yer verdiğimiz konuların başında geliyor. Bunlara “Kazaklar” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Bay, bayan, bebek, çocuk her kesime hitap eden, V yaka kazaklardan boğazlı kazak modellerine, kız çocuklar için olan örgü kazak örneklerinden bayanlar için olan daha spesifik renkli çizgili kazak modellerine kadar bir çok örgü işi kazak modelinin yer aldığı galerili sayfalar ve kazak örmek isteyen örgü sever ziyaretçilerimiz için videolu anlatım ile örgü kazak yapılışını öğrenebilirsiniz. Boğazlı yaka nasıl yapılır sorusunu bu şekilde cevaplayabiliriz.

Eğer sizler de bu şekilde bir kazak örerseniz bizimle paylaşmayı unutmayın. Balıkçı yaka yani boğazlı yaka yapılışı ile ilgileri bilgileri bu sayfadaki videolu anlatım ile öğrendiğinizi var sayarak şimdi erkek ve bayan örgü boğazlı kazak modelleri galerilerinin de  içinde yer aldığı “Kazaklar” Kategorisine geçebiliriz. Kazaklar bölümünde yer alan sayfaları kısaca tekrar kısaca bir hatırlayalım,

Kazak Modelleri ve Yapılışları İle İlgili Diğer Sayfalarımız;

El örgüsü kazaklar örgü kategorisinde en çok ilgi gören kıyafetlerin başında gelir. 7’den 70’e her yaş gurubu için tercih edilen nadir kıyafetlerden birisidir. Örgü galeri ailesi olarak bizler de sitemizde örgü kazak modelleri ve yapılışları ile ilgili bilgileri aldığımız videolu anlatımlı sayfalara elimizden geldiğince yer vermeye çalışıyoruz. Sitemizde daha önce kazak yapımı ve örgü kazak modelleri ile ilgili sayfaları bir liste halinde hatırlayalım,

Erkek bebekler için hazırladığımız birbirinden güzel örgü erkek bebek kazak modelleri galerili sayfamız,  olmazsa olmaz diyebileceğimiz örgü işi bayan kazak örnekleri ,örgü bayan kazakları galerisini daha spesifik olarak ele aldığımız ve sadece çizgili örgü kazaklar ile birlikte olduğumuz renkli çizgili örgü bayan kazak modelleri galerisi

Bir başka spesifik kazak olan yine bayanlar için v yakalı örgü kazak modelleri galerili sayfası, kız çocukları için birbirinden şirin örgü işi kazak çeşitlerinin yer aldığı galerili sayfa,

Balıkçı yaka bir başka deyişle boğazlı yaka yapılışı isimli bu sayfamız ile yakından alakalı, fakat bu sefer boğazlı kazak yapılışı değil de birbirinden güzel bayan örgü boğazlı kazak modelleri isimli galeride sadece örgü işi bayanlar için boğazlı kazak örnekleri sizleri bekliyor.

Bayan örgü boğazlı kazak çeşitleri galerisi gibi aynı sayfayı erkekler için de hazırlamıştık. O sayfada erkek boğazlı yani balıkçı yaka kazak örnekleri üzerinde durmuştuk. Erkek boğazlı kazak modelleri galerisini de mutlaka görmelisiniz.

Balıkçı yaka boğazlı yaka nasıl örülür isimli bu sayfamızda kazaklarda boğazlı yaka nasıl yapılır yani balıkçı yaka yapımı hakkında bilgileri öğrendik. Düz bir kazak örmek isteyenler için baştan sona örgü kazak yapılışı hakkında bilgileri içeren 1 saati aşkın süreli videoda düz şekilde kolay kazak nasıl örülür bunu öğrenmiştik. Video anlatımlı düz kazak yapılışı hakkında öğretici bilgileri içeren o sayfamızı da kazak örmek isteyenler için şiddetle tavsiye ederiz.

Yaka Detaylı Örgü Kazak Modelleri Galerili Sayfaları İncelemeyi Unutmayın

Anlatımlı bu sayfamızda boğazlı yaka nasıl yapılır? Balıkçı yaka yapılışı nasıl olur? Örgüde yaka kesimi nasıl yapılır? Kazaklarda yaka yapılışı nasıl örülür? bu gibi soruların cevabını aldıktan sonra sizleri yukarıda bahsettiğimiz sayfalar ve daha fazlası için “Kazaklar” bölümüne davet ediyoruz.

El örgüsü boğazlı kazaklardan v yaka kazaklara, desenli kazaklardan renkli çizgili kazak modellerine kadar yüzlerce kazak modelinin yer aldığı galerili sayfalar ve tamamı video anlatımlı kazak yapılışı hakkında bilgiler veren sayfalar siz değerli örgü sever ziyaretçilerimizi bekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.