Örgü Galeri

Balıksırtı Örgü Modeli Yapılışı

  • 1.483 kez görüntülendi.
Balıksırtı Örgü Modeli Yapılışı

Bir başka örgü öğreniyorum temalı videolu anlatımlı sayfamızda bu kez balıksırtı örgü modeli yapılışı hakkında açıklamalı olarak bilgiler öğrenmeye çalışacağız. Bu aralar örgü tekniklerini öğrenmeye devam ediyoruz. Örgüde kullanılan tekniklerden birisi olan balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır bu soruya video açıklamalı olarak cevap bulmaya çalışacağız. Yapımı kolay sayılan balıksırtı örneği şiş ile yeni başlayanlar için ideal bir başlangıçtır.

Balıksırtı örgü modeli ile bir kıyafet örmeye karar verirseniz dikkat edilecek bir husus vardır. Bu örneği uygularken kalın ip ile örmek gerekir. Ayrıca kullanacağımız şiş de kalın olmalıdır. Aksi taktirde ilk yıkamada kendisini çeker ve ördüğünüz örgüde hiç hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. İp ve şiş seçimine dikkat ettikten sonra şimdi balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır bunu videolu anlatımlı olarak öğrenmeye çalışalım. Diğer açıklamalı videolu anlatım sayfalarında olduğu gibi yine örgüye yeni başlayanların kolay anlayacağı bir anlatım ile balıksırtı örgü modeli yapılış hakkında bilgileri video anlatımlı olarak öğreniyoruz. Ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Balıksırtı Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Video Anlatımlı Örgüde Balıksırtı Örneğinin Yapılışı

Balıksırtı Örgü Modeli Yapılışı Kolaydır!

En kolay örgü tekniklerinden birisi olan balıksırtı örgü modeli yapılışı çok kolaydır. Örgüye yeni başlıyorum diyen örgü sever hanımların mutlaka öğrenmesi gereken bir tekniktir. Balıksırtı örneği ile bir bebek battaniyesi çok güzel olur. Ne dersiniz? Model aramak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Örgü galeri olarak biz en güzel örgü modelleri galerilerini sizler için bir araya getiriyoruz. Bunlardan örgü bebek battaniyesi modellerini bir kategori halinde tek bir sayfada topladık. “Bebek Battaniyeleri” bölümünü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Tabii bunu videoda anlatılan yöntemleri kullanarak balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır sorusunun cevabını aldığınızı var sayarak söylüyoruz.

Birbirinden güzel battaniye modellerinden birisini seçerek, öğrendiğimiz bu tekniği uygulayarak balıksırtı örgü modeli ile bir battaniye örebilirsiniz. Bebek battaniyesini sadece örnek olarak verdik. Sitemizde bir çok örgü işi kıyafet ve aksesuar örneklerinin yer aldığı galeriler bulunuyor. Siz sadece hangi tür kıyafet veya aksesuar ile ilgileniyorsanız ona ait kategoriyi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Aradığınızı mutlaka bulacağınıza inanıyoruz. Sitemizdeki bir modeli beğendikten sonra aynı modeli örmeye karar verirseniz bittikten sonra bizimle paylaşmayı unutmayın!

Balıksırtı Örgü Modeli Nasıl Yapılır Öğrendik Mi?

Evet değerli örgü sever ziyaretçilerimiz. Bu sayfamızda balıksırtı örgü modeli yapılışı hakkında bilgileri videolu anlatımlı olarak yer verdik. Peki bu size yardımcı oldu mu? Balıksırtı modeli nasıl yapılır bunu öğrenebildiniz mi? Bu tekniği kullanarak bir kıyafet örecek duruma geldiniz mi? Sizce balıksırtı örneği yapılışı bakımından size göre kolay mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Görüşlerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Örgüde balıksırtı modeli ile geniş hacimli kıyafet veya aksesuarları kolaylıkla örebiliriz. Bunlardan ne tür bir kıyafet veya aksesuar örmek isterseniz, model arama işini sitemizde bulunan modelleri inceleyerek çözebilirsiniz. Tıpkı bu sayfada olduğu gibi balıksırtı örgü modelinin yapılışını videolu anlatım ile anlatılan, örgüye yeni başlayanlar için öğretici videolu sayfalar yayınlamanın yanında aynı zamanda en güzel örgü modelleri galerilerinden oluşan bir çok sayfamız mevcut. Bu sayfalardan hangi tür kıyafet örmek isterseniz o bölümü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Eminiz ki bir çok örgü modelinden hoşunuza giden bir çok modeli rahatlıkla bulacaksınız. Balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır bunu bu sayfada öğrendiğinizi var sayıyoruz ve sizleri en güzel örgü bebek battaniye modellerinin bulunduğu “Bebek Battaniyeleri” bölümüne davet ediyoruz. Burada beğendiğiniz bir battaniyeye balıksırtı tekniğini uygulayarak sizler de sahip olabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin!

Kolay Örgü Örneklerinden Olan Balıksırtı Örgü Modeli Yapımı Size Göre Nasıl?

Örgü öğreniyorum, fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum diyen varsa, ilk önce kolay olan örgü tekniklerini öğrenmek ile işi başlayabilirsiniz. Kolay örgü çeşitlerinden birisi de balıksırtı örgü modeli olduğunu belirtmiştik. Bu sayfayı da tamamen örgüye yeni başlayan değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için hazırladık. Örgüde balıksırtı modelinin yapılışı ile birlikte kolay örgü modellerinden sayılan balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır bunu videolu anlatım ile öğrendik. Diğer kolay örgü modellerinden de kısaca bahsedelim ki yeni başlayanlar için yol gösterelim.

balıksırtı örgü modeli yapılışı

balıksırtı örgü modeli yapılışı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolay örgü örneklerini kısaca sayacak olursak, en kolay örgü çeşitleri sırası ile düz örgü, ters örgü, pirinç ve bu sayfamızın konusu olan balıksırtı örneği olarak sıralayabiliriz. Saymış olduğumuz bütün bu örgü çeşitlerinin yapılışını anlatan videoları sitemizde daha önce yayınlamıştık. Bu videolara ve daha fazlasına”Videolu Anlatımlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Balıksırtı örgü modelinin yapılışı çok kolaydır. Örgüye yeni başlayanların ilk başlarda kullanacağı örgü tekniklerinden birisidir. Örgüde balıksırtı modeli daha çok geniş hacimli olan örgülerde kullanılır. Örnek olarak battaniye, kaban, ceket, hırka ve balıkçı yaka kazak yapımında kullanabilirsiniz.

Kolay olmasının yanı sıra çok güzel ve şık bir görünüme sahiptir. Fakat bu modeli uygulamadan önce bir şeye dikkat etmeniz örgünün sağlığı için çok önemlidir. O da ip ve şiş seçimidir. Balıksırtı örgü modeli nasıl yapılır bunu öğrendiniz diyelim ve örülecek kıyafete balıksırtı örneği uygulayacaksınız. Kalın ip ve kalın bir şiş kullanmanız olmazsa olmazdır. Kalın ip kullanarak başlamak en önemli kuraldır. Gerisi gördüğünüz gibi çok kolay!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.