Basit Cepli Hırka Modeli 

Basit Cepli Hırka Modeli 

Örgü Hırka Modelleri

Soğuk kış günlerinde hem güzel görünmek hem de sıcak kalmak için örgü hırka en ideal giyim seçeneğidir. Birbirinden güzel ve rengarenk örgü hırka modelleri ile tüm sonbahar ve kış sezonunda şık görünümünüzden ödün vermeden sıcacık kalabilirsiniz. Günümüzde örgü hırka satın alabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Ama bunun yanı sıra kendi tarzınızı ortaya koymak için birbirinden farklı hırkalar örerek dolabınızı çeşitlendirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için iki farklı hırka modelinin yapımını paylaştık. Basit cepli hırka modeli ve motifli kolay hırka modeli arasından sizde kendi tarzınıza en yakın olanı seçip, zorlanmadan örebilirsiniz.

Basit Cepli Hırka Modeli 

Basit Cepli Hırka Modeli 

Yapılışı oldukça kolay olan cepli hırka modeli, özellikle genç kızların son günlerde en çok tercih ettikleri hırka modelleri arasındadır. Haydi, yapılışı kolay olduğu kadar üstte duruşu ve tarzı da son derece şık olan cepli hırka yapımına birlikte göz atalım.

Örgü cepli hırka modeli yapılışı; İlk olarak uzun kazak şişlerini hazırlayarak, işe başlayalım. Şişlerin kalınlığını ipinizin kalınlığına göre ayarlayabilirsiniz. Şemada sizlerle paylaşılan cm ölçüleri 38-40 bedene uyacak şekilde verilmiştir. Kendi beden ölçülerinize göre yeniden ayarlama yapabilirsiniz. Cepli hırka yapılışı için tek parça olarak alt kısımdan başlamalısınız. Bu şekilde uzunluğunu istediğiniz seviyede ayarlayabilirsiniz. Sizde ister sade ister desenli olarak pratik şekilde bayan hırka modeli yapabilirsiniz.

Bayan hırka motifleriMotifli Kolay Hırka Modeli

Özellikle tığ işi sevenler için bu motifli bayan hırka modeli, tam size göre. İlk olarak ayrı ayrı motifler yaparak daha sonra birleştirmeniz sonucunda şık bir hırka elde edebilirsiniz. Motifli hırka yapılışı için aşağıda sizlerle paylaştığımız şema yardımcı olacaktır.

Desenli Bayan Hırka Modeli

Örgü motifli hırka yapılışı; Sonbahar sezonunda hırka olarak kullanabileceğiniz bu modeli kış sezonunda içine astar dikerek, kaban olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle her yaş grubuna hitap eden şık görünümü ile motifli hırka yapımı, aslında son derece basit. Şemada motif dizilişini görebilirsiniz. Kollar dört motiften oluşmaktadır. Önler ikişer sıra yan yana motifler şeklinde olup, beş sıra yapılır; arka yaka için 2 motif eklenir. Elbette bedeninize göre motif sayısını ayarlayabilirsiniz.

Bayan Hırka Modeli Motifi

Diğer Örgü Giyim Modelleri Galerilerini İncelemeyi Unutmayın

 

Bir sayfada 10-20 model değil, yüzlerce örgü modelini bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Şimdiye kadar bayan, bebek ve çocuk örgülerine daha çok ağırlık verdik. Bundan sonra erkek örgü modelleri için de çalışmalarımız olacak.Sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

 

Diğer Örgü Giyim Modellerini görmek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir?

Erkek Bebek Yelek Modelleri 2020

Erkek Bebek Yelek Modelleri 2020 Örgüler hep kız çocukları kız bebekleri için örülmez dedik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.