örgü bebek battaniyesi yapılışı anlatımlı
örgü bebek battaniyesi yapılışı anlatımlı

Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür

Bebek battaniyesi nasıl örülür isimli bu sayfamızda videolu anlatımlı şekilde açıklamalı olarak örgü bebek battaniyesi yapılışı ile ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız. Örgü yapılışı videoları ile örgü öğrenmeye devam ediyoruz. Örgü galeri olarak bebek battaniyelerini tek kategori halinde toplamıştık.

Bebek Battaniyesi Örgü Tarifi

Kız bebek, erkek bebek ve karışık olarak ayrı ayrı örgü bebek battaniyesi modelleri ile dolu galerili sayfalar ve tıpkı bebek battaniyesi nasıl örülür isimli bu sayfamızdaki gibi bebek battaniyesi ile ilgili videolu anlatımlı sayfaların yer aldığı Bebek Battaniyeleri  kategorisini inceleyebilirsiniz.

Bebek battaniyesi nasıl örülür isimli bu sayfamız ile örgü bebek battaniyesi yapılışı hakkındaki bilgileri baştan sona video anlatımlı olarak öğrenmeye çalışacağız.

Örgü kategorisinde en çok ilgi gören ürünlerden birisi el örgüsü bebek battaniyeleri, bebek sahibi olan anneler tarafından bebeklerinin vazgeçilmez ihtiyaçlarından birisidir. Bebek sahibi olan her anne en az bir adet bebek battaniyesi edinmiştir.

Kimisi hazır olanları tercih ederken, örgü bilen anneler ise kendileri örmüş yada çevresinde bir tanıdığı tarafından örülmüş bir bebek battaniyesi kullanmıştır. Bu sayfamızda örgüye yeni başlayan veya bir bebek battaniyesi örmek isteyen annelere yardımcı olacak bir video paylaşmak istiyoruz. Yayınlayacağımız bebek battaniyesi nasıl örülür başlıklı videoda baştan sona bütün detayları ile videolu anlatımlı şekilde açıklamalı bebek battaniyesi yapılışı ile ilgili merak ettikleriniz ile ilgili bütün sorulara cevap arayacağız.

Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür Videolu Anlatımlı

Renkli bebek battaniyesi yapılışı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu sayfadan ayrılırken örgü işi bebek battaniyesi yapılışı ile ilgili merak ettiklerinizi öğrendiniz mi? Bebek battaniyesi nasıl örülür sorusunun tam karşılığını aldınız mı? Sizler de bir bebek battaniyesi örebilir misiniz? Hangi modelde öreceğim telaşına girenler için bebek battaniyeleri kategorisinden beğendiğiniz modele mutlaka rastlayacaksınız. Bir sayfada yüzlerce örgü işi bebek battaniyesi modelinin arasından hoşunuza giden bir modele mutlaka rastlayacaksınız. Eğer sizler de sitemizde görüp beğendiğiniz bir model ile bir kıyafet veya aksesuar örerseniz bittikten sonra bizimle paylaşmayı unutmayın

Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı Anlatımı

Videolu anlatım şekilde bu sayfada örgü bebek battaniyesi yapılışı ile ilgili bilgiler öğrenmeye çalıştık. Renkli bebek battaniyesi yapımı isimli videoda anlatıldığı gibi bebek battaniyesinin yapılışı hakkında bizler de kısaca teorik olarak bahsedecek olursak, tığ ile örülen hanım dilendi bey beğendi örnekli battaniye modelimize 5 zincir atarak başlıyoruz. Bitirdikten sonra ilk başladığımız zincirle birleştiriyoruz. İpi ikisinin arasından geçirerek küçük bir yuvarlak elde etmiş oluyoruz. Ardından 3 zincirle yukarı çıkıyoruz.

İşlemimiz bittikten sonra üçlü tırabzan yapıyoruz. Bunu yapmak için tığın üzerine ipi doluyoruz. Oluşturmuş olduğumuz boşluğa batırıp ipimizi çıkarıyoruz. 2 zincir atarak tekrar tığın üstüne doluyoruz aradaki boşluğa batırarak üç seferde çıkarıyoruz.

Oluşturduğumuz halkayı ilk yaptığımız zincirle birleştirip ufak bir halka elde etmiş oluyoruz. Aynı işlemleri bir kare elde edinceye kadar devam ettiriyoruz. Bitirdikten sonra zincirimizi kilitleyerek ilk parçayı bitirmiş oluyoruz.

bebek battaniyesi nasıl örülür
bebek battaniyesi nasıl örülür

Diğer parçaları istediğiniz rengi seçerek devam ediyoruz. İkinci parçayı diğer parçanın ilk açtığımız zincirine geçirerek birbirine bağlıyoruz.

Kareyi oluşturduktan sonra ikinci parçaya geçiyoruz. Aynı işlemi kaç parçayı birleştirmek istiyorsak o kadar parça elde edinceye kadar devam ediyoruz. Oluşturduğumuz parçaları birleştirmek için bir ilmekten sonra köşedeki ikili tırabzanların ortasına tığımızı batırıyoruz. Diğer bölümdeki kareye üçlü tırabzanları uyguluyoruz. Son ilmeği birleştirdikten sonra artık ipimizi keserek işleme son veriyoruz.

Böylece elde ettiğimiz bütün kareleri birleştirmiş oluyoruz. 4 parçayı birleştirdikten sonra etrafına 2 sıra şeklinde hanım dilendi bey beğendi örneğimize geçiyoruz. Ördüğümüz parçamızın bir köşesine seçtiğimiz ipi geçiriyoruz. Bütün etrafını örecek şekilde işlemimize devam ediyoruz. 2 parça olduktan sonra diğer parçalarla birleştireceğiz. Aynı parçalardan 4 tane daha yaparak son işlem olarak hepsini birleştirerek örgü bebek battaniyesini bitirmiş olacağız.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.