Bere Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Bere Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Bir başka video anlatımlı örgü yapılışları sayfamızla karşınızdayız. Bu sayfada bere nasıl örülür bu soruya yanıt aramaya çalışacağız. Diğer örgü yapılışları sayfalarımızda olduğu gibi bu sayfamızda da video anlatımlı olarak, örgü bere yapılışı ile birlikte olmaya çalışacağız.

Bere modelleri ve yapılışları ile ilgili detaylı video anlatımlı sayfalara sitemizde sık sık yer veriyoruz. Örgü bereler ile ilgili saha önce genellikle bere modelleri üzerinde durmuştuk. Bay, bayan, bebek, çocuk her kesime hitap eden, el örgüsü yüzlerce bere modelinden oluşan galerili sayfalara “Bereler” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Örgü bere yapımı ile ilgili bir sayfada ise haraşo örneği ile bere nasıl yapılır sorusuna cevap aramıştık. Haraşo örneği ile bere yapılışı hakkında bilgileri ise bu sayfamızdan alabilirsiniz. Bu sayfamızdaki videoda düz el örgüsü bere nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

El örgüsü bere yapılışı hakkında bilgileri bu sefer Youtube’da Duygu’nun DIY Günlüğü isimli kanaldan yardım aldık. Duygu Hanım güzel bir bere nasıl örülür sorusuna çok güzel videolu anlatımlı olarak bizlere cevap veriyor. Baştan sona açıklamalı, yapımı kolay, kolay olmasının yanında çok şık örgü bere nasıl yapılır bize adım adım anlatıyor.

İsterseniz artık Duygu Hanım ile beraber baştan sona bere yapılışı hakkında bütün bilmemiz gerekenleri alalım.

Haraşo örneği ile bere yapımı merak edenleri buraya davet ediyoruz. Örgü bere modelleri ve yapılışları için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Bere Nasıl Örülür? Video Anlatımlı Bere Yapılışı

bere nasıl örülür video anlatımlı

bere nasıl örülür video anlatımlı

Duygu Hanım’ın ördüğü bereler örgüde yapımı en kolay olan örgü tekniklerinden yapılıyor. Bunlar düz örgü ve ters örgü gibi yani başlayanların bile rahatlıkla uygulayabileceği örgü modelleridir.

Sitemizde bu örneklerin yapılışlarına yer vermiştik. Düz örgü yapılışı için burayı, ters örgünün yapılışı için de burayı tıklayabilirsiniz. Düz örgü ile örülen bere modelleri örmesi en kolay olan modellerdir.

Basit olmasından dolayı bu yöntemle bir bere örmek kolaydır. Düz örgüden sonra haraşo ve lastik örgü ile örülen bereler diğer örgülere nazaran daha kolay ve zahmetsizdir. Genelde bir bere örmeye alına yakın bölgeden başlanıp kafanın üst kısmında bitiriyoruz.

Tepedeki arttırma işlemlerini dengeli yapmak gerekir. Arttırma işlemini çok yaparsak berenin üstü dalgalı dalgalı olur ki bu hiç hoşumuza gitmeyecek bir görünümdür. Arttırma işlemini yapmazsak bu sefer bereyi içe doğru kıvrılır ve berenin üstü düz olması gerekirken yine dalgalı dalgalı görünür.

Dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise, tığ ile ipin uyumudur. Yünümüz kalın tığımız ince yada tam tersi kalın tığ ile ördüğümüz için ince ip seçimi berenin istenilen görünüme sahip olmasını engelleyecektir. Yünün üzerinde önerilen tığ kalınlığına dikkat etmenizde fayda var.

Bu şekilde kurallara uyarak ördüğümüz bereler kafamızda çok şık duracak ve uzun yıllar soğuklardan kafamızı ve kulaklarımızı koruyacaktır.

Bu Sayfadaki Berenin Yapımı Size Göre Kolay Mı?

Bu sayfada yer verdiğimiz videodaki bere yapılışı bakımdan en kolay olan bereler olarak dikkati çekiyor. Kolay bere yapımı nasıl olur sorusuna cevap arayan değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için Youtube’da sayısız video izledik.

Örgüye yeni başlayanlar için en kolay bere nasıl yapılır bunu düşünerek Duygu Hanım’ın videosu tam örgüye yeni başlayan hanımların aradığı tüm soruların cevaplarını barındırdığından bu videoyu yayınlamaya karar verdik.

Örgü sever olarak bizlere örgü işi bere yapılışları ile ilgili bütün bilgileri anlatan, video anlatımlı olarak bere nasıl örülür bunu adım adım gösteren Duygu Hanım’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Peki siz bu sayfamız ile aradıklarınızı bulabildiniz mi? Bu sayfamıza kadar geldiyseniz muhtemelen siz de örgü işi berenin nasıl örüldüğünün cevabını merak ediyorsunuzdur diye düşünüyoruz. Örgü bere yapılışları hakkında merak ettiklerinizi bulabildiniz mi?

Bere nasıl örülür sorusuna tam cevap alabildiniz mi? Videodaki bere yapımı itibari ile size de kolay geldi mi? Aslında Duygu Hanım’ın anlattığı bere yapımı bakımından en kolay olan bere çeşitlerinden birisidir. Örgüde en kolay olan düz ve ters örgü tekniği ile yapılan bu bereyi herkes rahatlıkla örebilir. Siz ne dersiniz? Siz de bu videodaki gibi bir bere örebilir misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Örgü Bere Yapılışları İle Alakalı Diğer Sayfalar;

Bereler, örgü kategorisinde en çok ilgi gören kıyafetlerin başında gelmektedir. Her kesimden kullanıcısı vardır. Bebek, çocuk, erkek, bayan, genç, yaşlı 7’den 70’e kadar her yaş grubu için kış aylarında başımızı soğuklardan korumak için alternatifsiz bir kıyafettir.

Örgü bereler de diğer hazır berelere kıyasla daha çok tercih edilir. Örgü galeri olarak bizler de işimiz örgü olduğundan sitemizde örgü bere modelleri ve yapılışları ile ilgili videolu anlatımlı sayfalara sık sık yer veriyoruz.

Bere nasıl örülür isimli bu sayfamız gibi örgü bere yapılışı hakkında bilgileri içeren bir sayfamızda haraşo örneği ile bere yapımı üzerinde durmuştuk.

Bu sayfalara ve bere ile ilgili daha fazla sayfaya “Bereler” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.