Örgü Galeri

Çift Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılır

Çift Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılır

Örgü yapılışları hakkında bilgileri videolu anlatımlı olarak almaya uzun sayılabilecek bir aradan sonra devam ediyoruz. Bu sayfamızda video anlatımlı olarak çift pirinç örgü modeli nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Örgüde çok sık karşımıza çıkan pirinç örneğinin çiftli pirinç modeli videosu ve kolay tarifi ile karşınızda olacağız.

Çift pirinç örneği yapılışı nasıl olur? Çiftli pirinç örgü modeli yapılışı kolay mı zor mu? bunu öğreneceğiz.

Kolay ve Pratik Çift Pirinç Örgü Modeli Videolu Anlatımı

Çiftli pirinç örneğinin yapılışı kolaydır. Dolayısıyla örgüye yeni başlayan örgü meraklısı hanımların ilk başlarda kullanabileceği bir örnektir. Daha önceki bir sayfamızda pirinç örgü nasıl yapılır isimli bir sayfa yayınlamıştık. O sayfamızda tekli pirinç örneği üzerinde durmuştuk. Şimdi biz bu sayfamızdaki video ile örgüde çift pirinç modelleri ve örneğinin yapımını öğreneceğiz.

İster tekli, ister çiftli pirinç örgü modeli videosu olsun iki örneğin yapılışı da oldukça kolaydır. Örgüde kullanılan en kolay örgü örneklerini kullanılarak yapılır.

En kolay örgü örme örnekleri adından da anlaşılacağı gibi düz örgü ve ters örgü modelidir. Video anlatımlı olarak detaylı açıklamalı videoyu izledikten sonra siz de göreceksiniz ki çiftli pirinç örgü örneğinin yapımı videosu kolay ve pratiktir. Herkes tarafından rahatlıkla örülebilir.

Çiftli pirinç örgüsü yapılışı hakkında teorik bilgilere daha sonra değineceğiz. Şimdi biz çift pirinç örgü modeli nasıl yapılır bunu detaylı şekilde açıklamalı video anlatımlı ile öğrenelim.

Tekli pirinç örneğinin yapımı hakkında bilgileri buradan, örgüde kullanılan diğer örneklerin yapılışlarını ve daha fazla videolu anlatım sayfalarına “Videolu Anlatımlar” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Şimdi biz çift pirinç örgü örneği nasıl örülür? izleyerek öğrenelim.

Tekli pirinç örneği ve diğer örneklerin yapılışlarını daha sonra izleriz. Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın!

Çift Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Videolu Anlatımlı

 

Şiş örgü teknikleri yapılışlarını öğrenmeye tekli pirinç örneğinin ardından şimdi de çiftli pirinç örgü ile devam ettik. Ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan pirinç modelinin tekli ve çift pirinç örneklerine ayrı ayrı yer vermeye devam ediyoruz. Tekli pirinç örgü örneğinin yapılışı nasıl olur bunu öğrenmek isteyenleri buraya davet ediyoruz.

Şimdiki sayfamızda biz çift pirinç örgü modelinin yapımını öğrenmeye çalıştık. Peki aradıklarınızı bulabildiniz mi? Bu sayfamızdaki video anlatım ile örgüde çok sık karşımıza çıkan pirinç örneklerinden çift pirinç örneği nasıl yapılır? bunu öğrendiniz mi? Tekli pirinç örneği ile çift pirinç modeli arasında fark görebiliyor musunuz? Size göre yapılışı bakımından çiftli pirinç örgü modeli zor mu? Tekli modele göre hangisi daha kolay?

Çift Pirinç Örneğinin Kullanıldığı Örgüler;

Yapılışı bakımından kolay ve pratik oluşu sebebi ile çift pirinç örgü örneği hemen hemen her türlü kıyafet veya aksesuar yapımında kullanılır. Özellikle ülkemizde en çok kullanılan örneklerden birisi de pirinç örneğidir. İster tekli olsun ister çiftli pirinç örneği olsun pirinç örgü örneği ülkemizde oldukça popülerdir.

Pirinç örgünün bir diğer adı da ters- düz örgüdür. Yani yapılışı bakımından en kolay örgü modelleridir. Sıralarda bi ters bi düz örülerek çıkan bir örgü modelidir. Dolayısı ile örgüye yeni başlayan değerli örgü sever ziyaretçilerimizin rahatlıkla örebileceği bir örnektir. Pirinç örgü çeşitleri başta hırka, yelek, bere, bebek battaniyesi, atkı, boyunluk gibi hemen hemen her yerde kullanılır. Hem de çok kolay ve görünüm olarak da çok şık örgüler elde edilir.

çift pirinç örneği yapılışıYeni başlayanlara yönelik yapılışı kolay örnekleri tekrar bir hatırlayalım, pirinç örgü ile çift pirinç örgü örneğinin yanı sıra yapılışı bakımından kolay örneklerin başında sırası ile düz örgü, düz örgünün tersi sayılan ters örgü, haraşo örneği, selanik örnekleri olarak sıralayabiliriz. Sitemizde hepsine ayrı ayrı değinmiştik. Arama çubuğundan istediğiniz örneğin yapılışını izlemek için aratmanız yeterli olacaktır.

Umarız bu sayfadan ayrılırken örgüde kullanılan pirinç örneklerinden birisi olan çift pirinç örgü modeli nasıl yapılır sorusuna cevap bulabildiniz. Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen. Her türlü düşüncelerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çiftli pirinç modelleri örneği ile ördüğünüz bir kıyafet veya aksesuar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Bizler de burada ve sosyal medya hesaplarımızdan diğer örgü sever takipçilerimiz ile paylaşmaktan mutluluk duyarız. Örgü yapılışları ile ilgili bir başka videolu anlatımlı sayfalarımız ve konusunda en güzel örgü modelleri ile dolu dolu galerili sayfalarımızda tekrar görüşmek dileği ile şimdilik örgü ile kalın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.