Örgü Galeri

Çift Saç Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

  • 1.293 kez görüntülendi.
Çift Saç Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Örgü çeşitlerinin yapılışlarını çift saç örgü nasıl yapılır isimli bu sayfamız ile öğrenmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sayfada çiftli saç örgüsünün nasıl yapıldığını videolu anlatımlı ile öğrenmeye çalışacağız. Daha önce “saç örgü nasıl yapılır?” isimli bu sayfada tekli saç örgüsünü işlemiştik.

dd

 

 

 

 

 

 

 

 

Saç örgü yapılışı hakkındaki bir diğer sayfamızda ise üçlü saç örgü nasıl yapılır sorusuna cevap aramıştık. Üçlü saç örgüsünün yapımını da buradan izleyebilirsiniz. Şimdiki konumuz ise çiftli bir diğer adı ile ikili saç örgü nasıl yapılır sorusuna yine video anlatımlı olarak cevap aramak olacak.

Açıklamalı şekilde çift saç örgü yapılışı hakkında bilgileri videolu anlatım şekilde öğrenmeye çalışacağız. Saç örgü ile ilgili diğer videoları da incelemenizi tavsiye ederiz. Özellikle tekli saç örgünün yapılışını anlatan videoyu izledikten sonra çiftli saç örgü yapılışı size daha kolay gelecek.

Sitemizi devamlı ziyaret eden ziyaretçilerimiz bilir, Örgü galeri olarak birbirinden güzel örgü modellerini sizler için bir araya getirmeye çalışıyoruz. Örgü modellerinin yanında örgüye yeni başlayan ve örgü öğrenmek isteyen siz değerli ziyaretçilerimize yönelik öğretici videolar da yayınlıyoruz.

Örgü yapılışları ilgili bütün sayfalara “Videolu Anlatımlar” bölümünden ulaşabilirsiniz. Her türlü el örgüsü kıyafetin nasıl örüldüğünden örgüde kullanılan tekniklerinin nasıl yapıldıklarına kadar bir çok videoyu bu bölümde ayrı ayrı bulabilirsiniz. Bu sayfada çift saç örgünün yapılışını işliyoruz.

Örgüde çift saç örgü modeli nasıl yapılır sorusunu kısaca özetleyecek olursak adından da anlaşılacağı gibi bir başka örgü tekniği olan saç örgüsünün 2 teklisinin birleşmesi ile yapılır. Tekli saç örgünün yapılışını izlemek için tıklayınız. Sözlü olarak anlatmaktan ziyade videolu anlatımlı olarak çift saç örgü nasıl yapılır izleyerek öğrenelim…

Çiftli (İkili) Saç Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır?

çift saç örgü nasıl yapılır ikili saç örgüsü modeliAdından da anlaşılacağı gibi çiftli saç örgüsü modelinin yapılışı 2 teklinin birleşimi sonucunda yapılan bir örgü çeşididir. Kazak, süveter, hırka, yelek, atkı, eldiven gibi kıyafetleri örerken uygulanan tekniklerden biriside çiftli saç örgü tekniğidir.

Bu tekniği kazaklarda, hırkalarda ve süveter örmek için uygularken iki yanına haraşo veya ters örgü ile bir veya iki ilmekli bir hat çizilir. Bunun nedeni ise ortada oluşturacağımız saç örgüsü motifinin daha anlaşılır ve daha belirgin olarak kendisini göstermesi içindir.

Saç örgülerini her sırada bükebilir ve bu şekilde işleyebilirsiniz. Yani ilmekleri her düz sırada birbirleri ile çaprazlayarak kesebilirsiniz. İki burgu arasındaki mesafe ne kadar uzun olursa saç örgüsünün görünürlüğü ve netliği o kadar çok ortaya çıkar.

Çiftli Saç Örgüsü Modeli Yapılışı Basittir.

Evet örgü sever hanımlar, örgüde kullanılan bütün teknikleri öğrenmeye devam ediyoruz. Eğer sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, daha önce eğitici bir çok videolu anlatım sayfaları yayınlamıştık.

“Videolu Anlatım” bölümünden bu sayfalara tek tek ulaşmanız mümkün. Bebek battaniyesinin nasıl yapıldığından, atkının nasıl örüldüğüne, çocuk yeleğinden patiğin nasıl yapıldığına kadar bir çok eğitici videolu anlatımlı sayfalar sizi bekliyor.

Sitemizin ana konusu aslında birbirinden güzel örgü modellerini siz değerli ziyaretçilerimiz için bir araya getirmek. Fakat nasıl yapıldığını bilmeden en güzel modelleri sıralasan ne fayda eder? Önemli olan buradaki beğendiğiniz modelleri kendiniz de yapabilmeniz.

Bu yüzden bizler de elimizden geldiğince hem birbirinden güzel modelleri bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Diğer yandan yeni başlayan bayanlara yönelik yardımcı olması bakımından yararlı videolar yayınlamaya gayret gösteriyoruz.

Çift ( İkili) Saç Örgü Nasıl Yapılır? Öğrendiniz Mi?

Örgüde sık sık kullanılan saç örgü modelinin çiftli olan saç örgüsü modelinin yapılışını izledik. Video ile anlatımlı olarak örgüde çift saç modeli veya bir diğer adı ile ikili saç örgü bir diğer deyişle çiftli saç örgüsü nasıl yapılır sorusuna cevap bulmaya çalıştık. Peki aradıklarınızı bulabildiniz mi?

Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın,

Umarız bu sayfadaki videoda çiftli saç örgü modeli nasıl yapılır sorusuna cevap bulmuşsunuzdur. Saç örgü ile ilgili diğer tekniklerin yapılışlarını da izlemeyi unutmayın! Hepsine yukarıda değindik. Tekrar hatırlayacak olursak,

Tekli saç örgü modeli için burayı, üçlü saç örgüsü modelinin yapılışı için ise burayı tıklayabilirsiniz. Örgüde kullanılan diğer örneklerin yapılışları ile el örgüsü kıyafet ve aksesuar yapılışları nasıl olur tamamı video ile anlatımlı olarak öğrenebilirsiniz.

Bunun için anlatımlı örgü yapılışları ile birlikte olduğumuz videolu anlatımlar kategorisine uğramanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.