çocuk yeleği nasıl örülür anlatımlı örgü yelek yapımı
çocuk yeleği nasıl örülür anlatımlı örgü yelek yapımı

Çocuk Yeleği Nasıl Örülür Video Anlatım

Çocuk yeleği nasıl örülür isimli bir başka video anlatımlı sayfamız ile örgü yapılışları hakkında bilgileri videolu şekilde öğrenmeye devam ediyoruz. Bu sayfamızdaki videoda 2 4 yaş arasında çocuklar için örgü yelek yapılışı ile ilgili bilgiler öğreneceğiz.

Siz ilmek sayısını çoğaltarak daha büyük çocuklar için de örebilirsiniz. İlmek sayısı hesaplama ile ilgili bilgileri ilmek sayısı nasıl hesaplanır isimli sayfamızdan alabilirsiniz. Buna göre çocuğunuzun ölçülerine göre bir yelek örebilirsiniz.

Örgü galeri olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için örgü ile ilgili her şeyi sizlerle paylaşmaktan çok büyük keyif alıyoruz. Sizden gelen tepkiler olumlu olunca, verdiğimiz emeğin karşılığını görmek bizde ayrı bir motivasyon oluşturuyor.

El örgü çocuk yeleği yapılışı hakkındaki bilgileri baştan sona açıklamalı olarak alacağımız bir başka öğretici videoyu sizlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bir taraftan alanından en güzel örgü modelleri galerileri, bir taraftan tamamı video anlatımlı örgü yapılışları ile ilgili bilgileri alıyoruz. Adım adım örgü yapılışını öğreniyoruz. Konusunda en güzel örgü modelleri galerileri için burayı, çocuk yeleği nasıl örülür isimli bu sayfamız gibi örgü çocuk yeleği yapılışı  hakkında bilgileri aldığımız videolu anlatım sayfalarına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Biz şimdi çocuk yeleği nasıl örülür sorusunun cevabını video anlatımlı şekilde detaylı açıklamalı olarak aramaya çalışalım. Bu sayfada örgü çocuk yeleği yapılışı hakkında bilgiler öğreneceğiz fakat şunu belirtelim, sitemizde bir çok örgü yelek modelleri galerilerinden oluşan sayfalar bulunuyor. Yelek modelleri ve video anlatımlı yelek yapılışı sayfalarına “Yelekler” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Çocuk Yeleği Nasıl Örülür ? Video Anlatımlı İzle

anlatımlı örgü çocuk yeleği yapılışı
anlatımlı örgü çocuk yeleği yapılışı

Bu sayfamızda pratik şekilde video anlatımlı olarak çocuk için örgü yelek nasıl yapılır bunu izleyerek öğrenmeye çalıştık. Gerçi videoda çocuk yeleği yapılışı adım adım bütün detayları ile çok güzel bir şekilde anlatılmış. Bizler de teorik olarak çocuk yeleği nasıl örülür kısaca bundan bahsedelim,

Şişle örülen bu yeleği örmeye ön kısımdan ve 30 ilmek atarak başlıyoruz. 30 ilmek bittikten sonra pirinç örgü ile devam ediyoruz. Pirinç örgü, bir ters bir düz olarak örülüyor. Merak edenleri “pirinç örgü nasıl yapılır?” isimli sayfamıza bir göz atmalarını öneririz. İlmek nasıl atılır? Örgüde ilmek atma yöntemleri

Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz. 30 ilmek bittikten sonra sonra 25 ilmeği düz örüyoruz. Kalan 5 ilmeği ise pirinç örgü olarak bitireceğiz. Düz ilmeğin üzerine ters, ters ilmeğin üzerine düz öreceğiz. Böylece pirinç örgüyü oluşturmuş olacağız. Bu arada pirinç örgü modeli yapılışı bakımından en kolay örneklerden birisidir.

Yeterli ölçüde uzunluğa ulaştıktan sonra kol kısmını yapmamız gerekiyor. Bunun için ördüğümüz ilmeklerin üzerine 5 ilmek daha atmamız gerekiyor. Bu attığımız 5 ilmeğe pirinç örgü uyguluyoruz. Kol kısmını oluşturduktan sonra, yakasını örmek gerekiyor. Bunu pirinç olan ön kısımdan kesmeye başlıyoruz. Önce 10 ilmek kesiyoruz. 3-4 sıra ördükten sonra kesme işlemini bitiriyoruz.

Yeleğin arka kısımı ile omuz ve ensesini yapmak için 50 ilmek olan arka kısım ilmeklerini 25 ilmeğe ayırmamız gerekiyor. Bunun için 25 ilmek örüyoruz. 25 ilmekten sonra örgüyü ters çeviriyoruz. 5 ilmek kesiyoruz ve sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz.

Son ilmeği de ördükten sonra geri dönerek bu sefer 4 ilmek keserek ense kısmını bitirmiş oluyoruz. Bundan sonra 4 sıra aynı şekilde devam ediyoruz. İşlemimiz bittikten sonra omuzları kesip çocuk yeleği yapılışı arka kısmını bitiriyoruz. El örgüsü çocuk yeleği yapımı nasıl olur sorusunu teorik olarak bu şekilde cevaplandırabiliriz.

Çocuk Yeleği Yapılışı İle İlgili Bilgileri Öğrendiniz Mi?

Bütün parçalar bittikten sonra dikme işlemini tığ ile yapıyoruz. Daha sonra düğmeleri dikip yeleği bitirmiş olacağız. Siz isterseniz cep ekleyebilirsiniz yada yeleğin üzerine çiçek motifi, gül gibi desenler uygulayabilirsiniz. Yakası yuvarlak yaka yada v yaka olarak düzenleyebilirsiniz.

Dikme işlemi esnasında dikkat etmemiz gereken kurallardan en önemlisi, düğmeleri dikerken iliğin tam karşısına denk getirmemiz gerekiyor. Bunu ise iki yakayı üst üste koyup ayarlamasını bu şekilde yapıyoruz.

Yamuk olmadığından emin olduktan sonra düğmeleri dikerek çocuk yeleği yapılışı bitirmiş oluyoruz. Çocuk yeleği nasıl örülür diye sormuştuk. Bu soruya teorik olarak da bu şekilde anlatabiliriz.

Umarız bu sayfadan ayrılırken sizler de çocuk yeleğinin yapılışı ile ilgili merak ettiklerinizi öğrendiniz. Şimdi örgü yelek modelleri galerilerinden oluşan sayfalarımıza bir göz atabiliriz. Örgü yelekler ile ilgili modeller ve videoları tek çatı halinde topladığımız “Yelekler” kategorisini ziyaret ederek, merak ettiğiniz örgü işi yelek modellerini veya örgü yelek yapılışı videolarını inceleyebilirsiniz.

Sitemizi kurarken öncelikli hedefimiz sadece örgü modelleri galerileri ile sizlere hizmet etmekti. Zamanla aramızda örgüye yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimizin fazlalığını fark ettik. İşimiz örgü sloganıyla yola çıktığımız için örgüye yeni başlayanlar için sayfalar hazırlamazsak olmaz dedik.

Örgü tekniklerinin yapılışları ve örgü kıyafet ve aksesuar örme videoları ile örgüye yeni başlayan ziyaretçilerimize de hitap eder hale geldik. Diğer videolu anlatımlı sayfalarımızı henüz ziyaret etmediyseniz, sadece video olarak örgü tekniklerinin yapılışları ile örgü kıyafet ve aksesuar örme videolarının yer aldığı bir çok örgü videolarına “Videolu Anlatım” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

El Örgüsü Çocuk Yeleği Yapılışı Hakkındaki Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bu sayfamızda çocuk için örgü yelek nasıl yapılır bunu baştan sona açıklamalı, örgüye yeni başlayanların anlayabileceği dilden video anlatımlı olarak örgü çocuk yeleği yapılışı ile ilgili bilgiler öğrenmeye çalıştık. Bu arada bir başka yelek örme videosu olan “Kolay Örgü Yelek Yapılışı” isimli sayfamıza da buradan ulaşabilirsiniz.

O sayfada yetişkinler için kolay bir yelek yapılışı yer alıyor. Şimdiki sayfamızda çocuk yeleği nasıl örülür bunu öğrenmeye çalıştık. Peki aradıklarınızı bulabildiniz mi? Video anlatımlı olarak el örgüsü çocuk yeleği nasıl yapılır? Çocuklar için örgü yelek yapılışı nasıl olur? Yelek örmek zor mu kolay mı?

Yelekler bölümünde yer alan başlıca video anlatımlı sayfaları hatırlayacak olursak, yeni doğan bebek yeleği yapımı hakkında bilgileri aldığımız videolu sayfamıza buradan, kelebek örgü modeli ile bebek yeleği yapılışı sayfasına buradan, yazlık yelek yapılışını öğrendiğimiz videolu sayfamıza buradan, örgüye yeni başlayanlar için hazırladığımız kolay örgü yelek yapılışı isimli sayfamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Siz de çocuğunuza bir yelek örmek isterseniz bu sayfamızdaki videolu anlatım size yardımcı oldu mu? Çocuklar için yelek nasıl örülür öğrendiniz mi? Sizler de bir çocuk yeleği örebilir misiniz? Her türlü görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Düşüncelerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.