Örgü Galeri

En Kolay Kazak Örme Tarifi Videolu Anlatımlı

  • 4.703 kez görüntülendi.
En Kolay Kazak Örme Tarifi Videolu Anlatımlı

En Kolay Kazak Örme Tarifi Videolu Anlatımlı

Kazak nasıl örülür isimli video anlatımlı sayfamıza hoş geldiniz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz. Bu sayfada kazak örme ile ilgili bilgiler alacağız. Kazak örmek isteyen örgü sever hanımlar için baştan sona, detaylı açıklamalı, bisiklet yakalı, erkekler için bir kazak yapılışını öğrenmeye çalışacağız.

Örgü galeri olarak kazak modelleri hakkında bir çok galerili sayfayı sizlerin beğenisine sunuyoruz. Peki kazak örmek isteyenler için videolu anlatımlı sayfalara yer vermeyecek miyiz? Sitemizde hem kazak modellerini merak edenler, hem de el örgüsü bir kazak nasıl örülür merak edenler için sayfalara sık sık yer veriyoruz.

Özellikle örgüye yeni başlayanlar kolay kazak örme hakkında aramalar yaparak sitemize geliyor. Biz de bu sayfamızda örgüye yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimiz için aradıkları bir çok soruyu tek sayfada bulacakları bir video yayınlıyoruz.

Yayınlayacağımız videoda bisiklet yakalı erkek kazağının yapılışı baştan sona bütün detayları ile anlatılıyor. Erkek kazağı örmek isteyenlerin işine yarayacak. Bu videoda tek parça, düz bir şekilde, bisiklet yakalı, yetişkin veya genç erkekler için kolay kazak nasıl örülür bunu öğreneceğiz.

Yeni başlayanlar için kazak örme ilk başlarda zor gelebilir. Bunun için yapılışı kolay örgü teknikleri kullanmalarında fayda var. Yapılışı kolay örgü modelleri olarak düz örgü modeli, ters örgü, pirinç örgü gibi teknikleri kullanarak kolaylıkla bir kazak örebilirsiniz.

Şimdi bir kazak nasıl örülür bu soruya baştan sona detaylı şekilde anlatımlı, adım adım örgü kazak yapılışı hakkında bilmemiz gereken bütün bilgileri veren videoyu izleyelim. Bisiklet yaka, tek parça, düz erkek için kazak yapımını öğrenelim.  Örgü kazak modelleri galerili sayfalarını da incelemenizi öneririz.

Kazak Nasıl Örülür? Anlatımlı Kazak Örme Videosu

Yeni başlayanlar için kazak örme hakkında bütün bilgileri aldık. Kazak örmek isteyenler için çok faydalı bir sayfa olduğuna inanıyoruz. Kazak nasıl örülür sorusunun cevabını umarız yayınladığımız bu videolu anlatım sayfası ile bulmuşsunuzdur.

Örgüye yeni başlayan bayanlar ilk başlarda örmesi kolay olan modellerden başlarsa, hem çabuk sıkılıp vazgeçme sorununu ortadan kaldırır, hem de ileri seviyeye geçmede bir köprü vazifesi görür. Her örgü modelinde olduğu gibi kazak ormek için de en kolay teknik düz örgü modelidir.

Düz örgü ile düz bir şekilde yani hiç bir işlem yapmadan, desensiz, motifsiz kolay kazak ormek o kadar da zor olmayabilir. Bu sebeple bizim önerimiz yeni başlayanlar düz örgü modeli ile başlasın.

Düz örgünün nasıl yapıldığını anlatan bir video yayınlamıştık. Düz örgü nasıl yapılır sorusunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz. İlerleyen aşamalarda tecrübe kazandıkça aklınıza gelecek diğer örnekleri de uygulayabilirsiniz. Zamanla çeşitli eklemeler ile birlikte kendinizi sürekli geliştirebilirsiniz. Bu işle uğraşmak için ilk başlarda biraz sabır gerekir. Yeterli sabrı gösterdikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Sitemizin konusu her ne kadar en güzel örgü modellerini siz değerli ziyaretçilerimiz için bir araya getirmek olsa da zaman zaman örgü işine yeni başlayanlara yardımcı olmak için “nasıl yapılır?” ve “nasıl örülür?” konulu bir çok sayfa hazırlamıştık. Tamamı video ile anlatımlı örgü yapılışları hakkındaki bilgilerin tane tane, adım adım anlatıldığı diğer videolara “Videolu Anlatımlar” bölümünden ulaşabilirsiniz.

El Örgüsü Kazak Nasıl Örülür? Öğrendiniz Mi?

Video anlatımlı sayfalarımıza bisiklet yakalı erkek kazağı yapılışını anlatan video ile devam ettik. Bu sayfamızda erkek kazağı nasıl örülür sorusunun cevabını aldık. Şimdi örgü kazak modelleri galerilerine geçebiliriz. Boğazlı kazaklardan düz örgü kazaklara, erkek kazaklarından genç kızlar için örgü kazak modellerine kadar bir çok kazak modelinin yer aldığı sayfalarımızı da incelemeyi unutmayın.

Fakat önce kazak nasıl örülür sorusunun cevabı için Anne İşleri Kanalı’na teşekkür edelim. Baştan sona detaylı anlatımı ile kazak örmek istiyorum diyen bizlere yol gösterdiği için Youtube Anne İşleri Kanalı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Örgü öğrenmek isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bir kanal. Örgü sever olarak Anne İşleri Kanalı’nı takip etmenizi öneririz.

Şimdi kazak örme videosu için yorumlarımızı yapabiliriz. Baştan beri düz bir kazak nasıl örülür sorusuna cevap aradık. Peki siz bu sayfamızda aradıklarınızı bulabildiniz mi? El örgüsü kazak örmek için gerekli bilgileri öğrendiniz mi? Örme kazak nasıl yapılır öğrendiniz mi? Düz kazak örmek isteyenler aradıklarını bulabildiler mi? Her türlü yorumlarınızı bekliyoruz.

Örgü bilenlerin rahatlıkla cevaplayabileceği bu soruya örgü işine yeni başlayan bayanlara yardımcı olması açısından bu sayfayı paylaştık. Umarız bu sayfamızda aradıklarınızı bulabildiniz. Kazak nasil orulur sorusunun sevabını aldınız. Kazak ormek isteyenler artık tek parça, düz bir kazak örmesini öğrenmiştir.

Kazak yapılışını öğrendikten sonra şimdi sizleri birbirinden güzel, tamamı örgü kazak modelleri ve yapılışları hakkında bilgileri aldığımız sayfaları tek bölümde topladığımız “Kazaklar” kategorisine davet ediyoruz.

Kazak Örmek İlk Başlarda Zor Olabilir!

Bu sayfada kazağın yapılışını öğrendik. Videoda anlatılan modelde değil de farklı bir modelde bir kazak örmek istiyorsunuz, hangi modelde öreceğiz? İşte bu soruya kesin bir cevap bulabileceğiniz, bir sayfada yüzlerce el örgüsü kazak modellerini sizler için bir araya getirdiğimiz “Kazaklar” kategorisi incelemenizi tavsiye ederiz.

Boğazlı kazak modellerinden v yakalı kazak modellerine, renkli çizgili olan modellerden bisiklet yaka kazak modellerine kadar çok geniş bir galeri sizleri bekliyor

Aslında yayınladığımız videoda gayet güzel bir şeklinde bir kazak nasıl yapılır bütün detayları ile anlatılmış fakat bizde kısaca bahsedelim isterseniz. Kazağımızı örmeye ön veya arka kısımdan örmeye başlıyoruz. Ölçülerimizi aldıktan sonra her zaman olduğu gibi ilmek atmakla başlıyoruz.

Çocuklar için mi yoksa yetişkinler için mi örüyorsunuz? Buna göre ölçü almamız gerekiyor. Videodaki kazağımızı çocuk için ördüğümüz için biz 50 ilmek ile başlıyoruz. İlmekleri attıktan sonra pirinç örgü ile devam ediyoruz. Pirinç örgü bildiğiniz gibi ters ilmeğin üzerine düz, düz ilmeğin üzerine ters şeklinde yapılıyor.

Örgü Kazak Nasıl Yapılır? Adım Adım Kazak Yapılışı Anlatımı

Aynı işlemi kazağın boyuna ulaşıncaya kadar devam ediyoruz. Beden boyuna ulaşınca kol kesme işlemini yapıyoruz. Bunun için bu kazağa 3-2-1 şeklinde ilmekleri sırasıyla kesiyoruz. Kesme işlemini bitirdikten sonra sıra yaka ve omuzları yapmada. Bunun için ise ilmeklerin sayısını ikiye bölmemiz gerekiyor. Ortaya gelene kadar ilmek örmeye devam ediyoruz. Tam ortasına gelince örgüyü ters çevirip yaka kısmını yapmamız gerekecek.

Yakayı kesme işleminde ise önce 10 daha sonra 5-5 kesiyoruz. Yaka kesme işlemi bittikten sonra omuz kesme işlemini uygulayacağız. Omuz kesimine dış kısımdan başlıyoruz.

Çocuk kazağı ördüğümüz zaman ilmekleri ikiye bölüyoruz. Yetişkinler için örecek iseniz üçe bölebilirsiniz. Omuz kısmını da bitirdikten sonra kazağımızın bütün parçalarını elde etmiş olduk.

Sıra bu parçaları birleştirmede. Bütün parçaları dikerek birleştiriyoruz ve kazağımız giyilebilir hale geldi. Umarım bir kazağın nasıl örüldüğünün cevabını bu sayfamızda bulmuşsunuzdur. Diğer nasıl yapılır videolarımıza da bir göz atarsanız aynı şekilde güzel anlatımlı olarak değişik kıyafetler ve aksesuarları örmeyi öğrenebilirsiniz.

Video Anlatımlı olarak Kazak Nasil Orulur? Öğrendiniz Mi?

Bir başka örgü yapılışı hakkında bilgileri aldığımız bir sayfanın daha sonuna geliyoruz. Bu sayfadan ayrılmadan önce örgü kazak yapılışı ile ilgili düşüncelerinizi almak isteriz. Kazak nasıl örülür başlıklı bu sayfamızda kazak örmek isteyen değerli örgü sever ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalıştık. Peki siz aradıklarınızı bulabildiniz mi?

El örgü kazak nasıl yapılır bu soruya cevap alabildiniz mi? Yapılışı bakımından kazak örmek size göre kolay mı? Videoda anlatılan kazak bisiklet yaka dediğimiz kolay yaka kesimi kazak modelidir. Oldukça uzun sayılan bir video ile örgü kazak yapımı hakkında bilmeniz gereken bütün bilgiler mevcut bulunuyor. Bir kazak örmek istiyorum fakat nasıl yapılacağı hakkında hiç bir fikrim yok diyorsanız, bu video tam size göre olduğunu düşünüyoruz.

Her türlü görüşlerinizi bekliyoruz. Kazak yapılışını öğrendikten sonra en güzel kazak modelleri ve yapılışları ile ilgili diğer videolu anlatım sayfalarını da incelemeyi unutmayın. Giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi örme kazak modelleri ve yapılışı hakkında bütün bilgileri Kazaklar kategorinde bulabilirsiniz.

Bu sayfamızda Youtube’da Anne İşleri Kanalı’nda yayınlanan ve baştan sona örgü kazak yapılışını anlatan video ile birlikte olduk. Anne İşleri Kanalı’na bu öğretici video için tekrar teşekkür ediyoruz.

Videonun Kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=nG6-0PbqdsY

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.