engelli-ve-örgü-aşkı-engelli-bireyler-örgü-örerek-para-kazanıyor-
engelli-ve-örgü-aşkı-engelli-bireyler-örgü-örerek-para-kazanıyor-

Engellerini Örgü İle Aşanlar

Merhabalar değerli örgü sever ziyaretçilerimiz. Bu sayfamızda alışılmışın dışına çıkacağız. Sitemizi sürekli takip eden ziyaretçilerimiz bilir, örgü galeri ailesi olarak siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için birbirinden güzel örgü modellerini bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Video anlatımlı sayfalarımız ile örgü yapılışları hakkında bilgiler alıyoruz. Günden güne örgü öğrenmeye çalışıyoruz. Bugün ise engellerini örgü ile aşan engelli kardeşlerimizin hayat mücadelelerine kısa da olsa yakından bakmaya çalışacağız.

Zaman zaman televizyonlara haber konusu olan, zaman zaman sosyal medyada gündeme gelen engelliler ve örgü konularına değinmeye çalışacağız. Örgü yapılışları ile ilgili video ararken Youtube’da rastladığımız bir kaç engelli kardeşlerimizin hayata örgü ile tutunuşlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Hikayelerimize başlamadan önce engellerini örgü ile aşanların mücadelelerine sıkça değinen engellilerdostu.com Engelli Haberleri ve Sosyal İçerik Platformu internet sitesine teşekkür ederiz. Görme engelli olmasına rağmen örgü örerek hayata tutunan engelliler bize göre herkesten çok saygıyı hak ediyor. Bedensel engelli olup örgü örerek hayatını kazananları görünce genç yaşta, sağlıklı olmasına rağmen gayri meşru yollarla para kazanmaya çalışanlara olan kızgınlığımız daha da artıyor. Söylenecek çok söz var fakat biz konumuza dönelim,

Örgü file çanta yapılışı (örgü alışveriş çantası yapımı) isimli sayfamızda kısaca değinmiştik. Marketlerde poşetler ücretli olunca bu bazıları için kazanç kapısı oldu. Engelli olup çalışamayan kardeşlerimiz evde örgü örerek para kazanabiliyorlar. Vergiden muaf tutulmaları da çok güzel oldu. Artık örgü örerek para kazanan engelli bireylerin hikayelerini ekranlardan izliyoruz.

Bu hikayelerden bir kaçına yer verelim. Dilimizin döndüğü kadar anlatmaya çalışalım. Engelliler ile ilgili daha fazla haberlere engellilerdostu.com Engelli Haberleri ve Sosyal Paylaşım Platformu sitesinden ulaşabileceğinizi tekrar hatırlatalım. Bu hikayeler için engellilerdostu.com internet sitesine teşekkür ediyoruz.

Görme Engelli Hanımlar Örgü Örüyor

İlk hikayemiz Amasya’dan, Amasyalı görme engelli hanım kardeşlerimiz örgü örüyor. İnanabiliyor musunuz? Görme engeli olmasına rağmen örgü örerek hayata tutunmaya çalışan insanlar var ülkemizde! Kendilerine bir slogan bulmuşlar, “Görmüyoruz ama Örüyoruz”

Amasya Belediyesi’nin çok güzel bir projeyi hayata geçirmiş. Görme engelliler için örgü kursu açmış. Hatırı sayılır görme engelli hanım da bu kursa katılarak 2 ay gibi kısa sürede örgü öğrenmiş. Amasya Belediyesi ve kursa katılan engelli hanımları tebrik ediyoruz. Hayata tutunma çabalarına hayran kalmamak elde değil!

Bu arada şimdiden belirtelim. Siz de örgü ören engelli kardeşlerimize katkıda bulunabilirsiniz. Bağış ile değil! Kendi el emekleri ile ördükleri ürünleri satın alarak onlara destek olabilirsiniz. Örgü galeri ailesi olarak bu gibi projeleri yapan Belediyeleri ve Kurumları tebrik ediyoruz.

İkinci hikayemiz Gümüşhane’den geliyor. Gümüşhane Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezinde hayata geçen bir proje ile engelliler hem sosyal etkinliklere katılıyor. Hem de meslek sahibi oluyorlar. Atkı, bere, yelek örerek para kazanıyorlar. Sadece örgü atkı bere gibi kıyafetler değil, hemen hemen aklınıza gelebilecek her türlü aksesuarı yapabiliyorlar. Gümüşhaneli engelli kardeşlerimizin hikayesine yakından bakalım…

Engellerini Örgü Örerek Aşıyorlar

Gümüşhane Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezinin bu projesi için tebrik ediyoruz. Kursta 13 öğrenci 2 ay gibi kısa sürece örgü öğreniyorlar. El sanatları öğretmeni Hülya Karaoğlu önderliğinde 13 engelli öğrenci el sanatları öğreniyor. Atık malzemeleri değerlendiriyorlar.

Hülya Hanım, engelli kursiyerlerin aklınıza gelebilecek her şeyi yaptıklarını vurguluyor. Atkı, bere, yelek, kazak gibi örgü kıyafet ve aksesuar ördüklerini, taş boyama, atık malzemelerden kapı süsü, dekoratif ev ürünleri, bez bebek gibi her türlü el emeği göz nuru ürünü yapabildiklerini söylüyor.

Örgü ile hayata tutunmaya çalışan Gümüşhaneli engelli kardeşlerimizi takdir etmemek elde değil.

Engelli Kadınlar Hayata Örgü İle Tutunuyor

Bildiğiniz üzere orgu galeri olarak bugüne kadar sizlere konusunda en güzel örgü modelleri galerilerinin yer aldığı sayfalar ve kategorilerde paylaşımlarda bulunduk. Yaptığımız paylaşımlar zaman zaman videolu anlatımlı zaman zaman ise görsel anlatımlı örgü resimleri ile oldu. Bu yazımızda bugüne kadar hiç değinmediğimiz bir konuyu ele almaya çalıştık.

Örgü galeri ailesi olarak bugüne kadar yaptığı paylaşımlar ile tamamen okurlarını düşünen bir anlayışa sahip olduğunu söylesek abartmış olmayız. Bu içeriğimizi de bu bakış açısıyla oluşturmaya çalıştık. Çünkü kurulduğumuz günden bugüne hiç üzerinde durmadığımız veya duramadığımız kesim olan engellilerden bahsetmeye çalıştık.

Engellerini örgü ile aşan bireylerden sadece bir kaçının hikayesine dokunmaya çalıştık. Daha bilmediğimiz nice hikayelerin olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Sağlıklı insanların engellileri anlaması zor olabilir. Bunu yaşayanlar bilir. Zorluklarla mücadele edenler sağlığın önemini daha iyi anlar.

Örgü Aşkı Engel Tanımaz!

Örgü, İnsanların gerek hobi gerekse para kazanmak amacıyla kendine özgü şişi ve ipiyle çok çeşitli model grupları ile kazak, file, atkı vb. ürünlerin ortaya konduğu faaliyetlerin toplamı desek yanlış olmaz diye düşünmekteyiz.

Örgü galeri ailesi olarak elimizden geldiğince örgü nedir sorusuna yanıt vermeye çalışıyoruz. Örgü ile ilgili her türlü konuya ayrı ayrı yer vermeye çalışıyoruz. Örgü sever ziyaretçilerimiz için en güzel örgü modelleri galerileri hazırlamaya gayret ediyoruz. Örgü öğrenmek isteyen ziyaretçilerimize örgü yapılışlarını anlatan video anlatımlı sayfalarla yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Modelleri ile ilgili yorumlarımızı yaparak fikir alış verişi yapıyoruz. Kısacası işimiz örgü! Örgü ile ilgili her konuya değinmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda toplumda azda olsa engelli olup örgü ile uğraşan bir kesim de var. Hatta bazı örnekler var ki resmen engel tanımayan, engellileri örgü ile aşan engelli bireyler bulunmaktadır. Bu hikayeleri duydukça hep birlikte duygulanıyoruz.

Engellerini Örgü İle Aşanlara Destek Olmaya Var Mısınız?

Engel tanımayan örgü sever bireylerin hikayelerine ufakta olsa dokunuş yapmaya çalıştık. Engellerini örgü ile aşan insanların hikayelerine dilimizin döndüğü kadar yer vermeye çalıştık.

Görme engelli olmalarına rağmen örgü ören, bedensel engelli olup da örgü örerek ek gelir elde çalışan engelli bireylerin varlığına şahit olduk. Onların bu emeklerini ayakta alkışlamaktan öteye maalesef gidemiyoruz. Fakat bizim ufakta olsa engelli dostlarımıza katkımız olabilir. Yok, bağış falan değil!

Engelli örgü sever kardeşlerimizin el emeği göz nuru ile ördükleri ürünleri satın alarak onlara ufak ta olsa bir destek vermiş olmaz mıyız? İhtiyacımızı da böylece karşılamış oluruz. Ünlü markalara yüzlerce lira vererek çok kısa süre kullanacağımız bir kıyafet almaktansa engelli bireylerin el emeği ile ördükleri ürünleri kullansak daha huzurlu hissetmez miyiz? Örgü galeri olarak çağrımızı yapıyoruz,

engelli örgü sever bireyler örgü aşkı engel tanımıyor
engelli örgü sever bireyler örgü aşkı engel tanımıyor

Sizleri örgü sever engelli kardeşlerimizin ürünlerini satın almaya davet ediyoruz. Facebook gruplarından onlarla irtibata geçebilirsiniz. Google’da arama yaparak bir çok engelli olup örgü ören insanlarla karşılaşabilirsiniz. Son zamanların trendlerinden olan örgü alışveriş çantası güzel bir fikir gibi duruyor. Ne dersiniz? Böylece marketlerde alışveriş poşetleri için ücret ödemekten de kurtuluruz.

NOT: orgugaleri.com olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda okurlarımıza engellilerin örgü ile ilgili yaptıkları ürün ve engel tanımayan eserlerine ilişkin haber ve bilgilere engellilerdostu.com Engelli Haberleri ve Sosyal İçerik Platformu internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.