pirinç örgü modeli nasıl yapılır pirinç örneği yapılışı
pirinç örgü modeli nasıl yapılır pirinç örneği yapılışı

Pirinç Örgü Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Örgüde kullanılan örneklerin yapılışlarını anlatan videolarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sayfada pirinç örgü nasıl yapılır? videolu anlatım Örgüde sık sık karşımıza çıkan pirinç örgü modeli yapılışı videolu anlatımlı nasıl olur? Örgüde pirinç örneği yapılışı zor mu? Bu gibi soruların cevabını arayacağız.

Daha önce bir çok defa örgü yapılışları ile ilgili videolu sayfa paylaşımlarında bulunmuştuk. El örgüsü bereden atkıya, bebek battaniyesinden çoraplara kadar bir çok kıyafetin veya aksesuarların nasıl örüldüğünün anlatıldığı bu videoları izlemek isterseniz “Videolu Anlatımlar” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi örgüde kullanılan örneklerin yapılışlarına geçiyoruz. İlk sayfamız “Düz Örgü” ile ilgiliydi. Düz örgü en kolay olan örgü çeşidi olduğu için daha çok örgüye yeni başlayanlar tarafından başlangıç için tercih edilir.  Eğer sizler de yeni başlayanlar grubuna giriyorsanız önce en kolay örneklerin başında yer alan düz örgünün yapılışının anlatıldığı bu sayfamızı ziyaret ederek videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Kolaydan zora doğru yavaş yavaş ilerleyerek doğru adımlar atmış olursunuz. Aslında pirinç örgü modeli yapılışı da kolay örgü modelleri grubuna giriyor.  Pirinç örgü nasıl yapılır isimli videoyu izleyelim. Pirinç örgü örneğinin yapılışı kolay mı zor mu izleyerek görelim.

Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Video Anlatımlı

Pirinç örgüyü kısaca özetleyecek olursak, düz ve ters örgülerin yer değiştirmesi ile oluşan bir örgü çeşidi diyebiliriz. Bir başka deyişle tersin üzerine düz, düzün üzerine ters uygulanarak elde edilir. Yapılışı çok kolay ve  basittir. Pirinç örgü modeli bebek ürünlerinde çok sık kullanılan örgü çeşitlerinin başında gelir.

Kazaklar, hırkalar, süveterler, yelekler, atkılar, bereler aklınıza ne gelirse pirinç örgü modeli ile hepsini birden örebilirsiniz. Örmesi kolay olduğunu daha önce söylemiştik. Yeni başlayanların en çok kullandığı çeşitlerden birisidir. İlk başlarda saymış olduğumuz bu örneklerle başlamalarını tavsiye ederiz.

Bu sayfamızdaki videoda örgüde pirinç örneği nasıl yapılır? Sık sık kullanılan, yapılışı itibari ile kolay, örgüye yeni başlayanların mutlaka öğrenmesi gereken örnek olan pirinç örgü modeli nasıl örülür bunu öğrendikten sonra, tıpkı diğer çeşitlerde olduğu gibi tekrar tekrar yaparak el alışkanlığı kazanarak ileri seviyelerde sizi biraz daha rahatlatacaktır.

pirinç örgü modelinin yapılışı
pirinç örgü modelinin yapılışı

Pirinç örgü örneğini kullanarak yetişkinler için bir kıyafet veya aksesuar örmeye karar verdiğinizde ipin kalın olanları tercih edilmelidir.

Böylece pirinç diye tabir edilen bölgeler daha iri durarak çok şık bir görünüm kazandırır. Aksi takdirde kıyafetiniz sarkar ve hiç hoş olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Pirinç Örgü Yapılışı İtibari İle Kolay Örgü Modelidir.

Bu sayfadan ayrılırken örgüde pirinç örneği nasıl yapılır? bunu öğrendiğinizi varsayıyoruz. Şimdi kendinize bir kıyafet örme vakti gelmiştir. Bebek veya çocuklar için bir şey örecek iseniz bebek ve çocuk örgü modellerini inceleyerek birbirinden güzel çocuk ürünlerini bulabilirsiniz.

Kendiniz için örecek iseniz bayan örgü modelleri isimli sayfamıza, eşiniz, oğlunu veya herhangi bir erkek yakınınız için örecek iseniz erkek örgü modelleri isimli sayfamızda aradığınız modeli bulabileceğinize inanıyoruz.

Pirinç örgü modeli yapılışı bakımından en kolay olan örgü çeşitlerinden birisi olduğunu söylemiştik. Dolayısı ile örgüye yeni başlayan değerli örgü sever ziyaretçilerimizin ilk başlarda kolay olan örgü tekniklerinden başlamalarını tavsiye ederiz.

örgüde pirinç örneği yapılışıÖrgü galeri olarak videolu örgü anlatımı kategorisinde pirinç örgü yapılışı videosu gibi diğer örgü çeşitlerinin de yapılışları yer almaktadır. Sadece örgü çeşitleri değil, el örgüsü her türlü kıyafet ve aksesuar yapılışları anlatıldığı videolar sizleri bekliyor.

Kolay olan bir kaç modeli sayacak olursak, düz örgü, ters örgü, haraşo örgü gibi örgü teknikleri yapılışı itibari ile kolay olan örgü modelleridir. Bu saydığımız modeller ve daha fazlası için videolu anlatımlar kategorisini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Örgü tekniklerinin nasıl yapıldığının videolu anlatımlı olarak bütün detayları ile açıklamalı şekilde bulabileceğiniz gibi örgü işi her türlü kıyafet ve aksesuar yapımının anlatıldığı onlarca sayfayı bir arada bulabilirsiniz. En güzel örgü modelleri galerileri için de doğru yerdesiniz. Konusunda en güzel el örgüsü yapımı yüzlerce örneğin bir arada bulunduğu galerili sayfalarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Yeri geliyor örgüden telefon kılıfı yapımını öğreniyoruz. Yeri geliyor kapşonlu bebek hırkası nasıl örülür bunun cevabını alıyoruz. Yeri geliyor yazlık örgülerde kullanılan sökmeli örgü modeli yapımı, yeri geliyor el örgüsü plaj elbisesi yapılışını öğreniyoruz. Bu saydığımız ve sayamadığımız onlarca videolu sayfalarımıza videolu anlatımlar kategorisinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.