Örgü Galeri

Pıtırcık Örneği Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

  • 1.143 kez görüntülendi.
Pıtırcık Örneği Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Video anlatımlı olarak örgüde kullanılan örneklerin yapılışlarını öğrenmeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda pıtırcık örgü modeli nasıl yapılır bunu öğreneceğiz. Youtube’da Anne İşleri kanalında yayınlanan videoda pıtırcık örneği yapılışı detaylı şekilde anlatılıyor.

Biz de örgü sever ziyaretçilerimiz için yararlı bilgiler içeren bu videoyu sizlerle paylaşalım dedik. Videoyu izledikten sonra eminiz ki pıtırcık örneği nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacağız.

Örgü galeri ailesi olarak konusunda en güzel örgü modelleri galerilerinin yanı sıra örgüye yeni başlayanlar için öğretici videolarımıza yer vermeye devam ediyoruz. Videolu anlatımlı öğretici videolarımıza bir ekleme yaparak bu sayfada örgüde kullanılan pıtırcık örgü modeli nasıl örülür? Örgüde pıtırcık örneği nasıl yapılır bu gibi soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

Pıtırcık örgü modeli yapılışı hakkında bilgileri daha önce sitemizde bir çok kez yer verdiğimiz Youtube’da Anne İşleri Kanalı’nda yayınlanan bir video ile öğrenmeye çalışacağız. Detaylı şekilde güzel anlatımlı olarak eminiz ki sizler de pıtırcık örneğinin yapımı nasıl olur bunu kolaylıkla öğreneceksiniz.

Örgüye yeni başlayan ve örgü öğrenmek isteyen değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için hazırlamaya çalıştığımız bu sayfa ile pıtırcık örneği nasıl yapılır bunu videolu anlatımlı olarak adım adım öğrenelim. Bu örnek ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Videoda gayet güzel bir şekilde açıklamalı olarak örgüde sık sık karşımıza çıkan pıtırcık örneği yapılışı anlatılıyor. Pıtırcık örgü modelinin yapılışı hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. Diğer Video Anlatımlı sayfalar için burayı tıklayınız. Biz şimdi pıtırcık örneğinin yapımını izleyerek öğrenelim

Örgüde Pıtırcık Modeli Nasıl Yapılır? Anlatımlı

şiş ile pıtırcık örneği nasıl yapılır anlatımlı

şiş ile pıtırcık örneği nasıl yapılır anlatımlı

Örgüde pıtırcık örneği yapılışı hakkında kısaca teorik olarak da bahsedelim. Aslında pıtırcık örneği nasıl yapılır isimli videoda pıtırcık örneğinin yapımı gayet güzel bir şekilde anlatılmış.

Bizler de teorik olarak kısaca bahsedelim isterseniz. Belki aklında soru işaretleri kalan olmuştur, bir kez daha üzerinden geçelim;

Örgü bebek battaniyeleri, kazaklar, yelek yapılışında, hırka yapımı gibi konularda karşımızı sık sık çıkan bu örnek, örgünün hep ters tarafından motif oluşturularak yapılan bir örgü çeşididir. Yani motifin olduğu taraf ters örgü, arka tarafı da düz örgü ile yapılır. Yani kolay bir örnek olarak kabul edebiliriz.

Pıtırcık örneğine başlarken yine her örgü çeşidinde olduğu gibi ilk ilmeği boş alarak başlıyoruz ve 3 ilmek örüyoruz. 4. ilmeğe şişimizi geçirdikten sonra şişleri çarpı şeklinde olacak şekilde yapıyoruz.

Daha sonra ipimizi o çarpının üzerine 10 kere dolamaya başlıyoruz. 10 kere doladıktan sonra 11.’yi sarmış olduğumuzun arasından geçirerek çıkarıyoruz. Böylece bir topak oluşturmuş olduk. Oluşturduğumuz bu topağı ipin üzerinde uzatıyoruz. Sonra ipimizi tutarak çekiyoruz.

Bu işlem bittikten sonra örmeye devam ediyoruz. 3 sıra ördükten sonra yine aynı işlemi yapıyoruz. Yani 10 defa dolayarak 11. ‘yi yine aradan geçirecek şekilde yapmaya devam ediyoruz. Bu işlemelere kaç adet pıtırcık örneği oluşturmak istiyorsanız o kadar oluşturacak şekilde tekrar edebilirsiniz. Bu videoda anlatılan örnekte 10 defa doluyoruz fakat sizin ipiniz kalın ise bunu 7 veya 8 kez dolayarak da yapabilirsiniz. Bunu siz kendiniz ipin kalınlığına göre değiştirebilirsiniz.

Pıtırcık Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Öğrendik Mi?

Örgünün arka kısmını ters olarak öreceğiz. Böylelikle oluşturmuş olduğumuz pıtırcık örneklerini kilitlemiş olacağız. Burada bir şeye dikkat etmemiz gerekiyor, hepsinin aynı hizada olmaması için ilk baş 3 ilmek 4. de pıtırcık daha sonraki aşamada 5 ilmek 6. da pıtırcık şeklinde yaparak aynı hizada olmasını engellemiş oluyoruz.

Böylece pıtırcık örneğinin hep aynı hizada olmasını engelleyerek daha güzel görünmelerini sağlamış oluyoruz. Pıtırcık örgü modeli nasıl yapılır sorusunu teorik olarak kısaca bu şekilde açıklayabiliriz.

Umarız bu sayfamızda pıtırcık örneğinin yapılışı hakkında güzel bilgiler edindiniz. Aradığınız sorulara cevap bulabildiniz. Düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. Görüş, düşünce, öneri, eleştiri, isteklerinizi aklınıza ne gelirse bize yorum olarak bırakmaktan çekinmeyin. Bizler de bunları dikkate alarak sizlere daha iyi hizmet etmeye gayret gösteririz.

Bu sayfamızda örgüye yeni başlayan değerli örgü sever hanımlar için pıtırcık örgü modeli nasıl yapılır? sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Umarız aradıklarınızı bulabildiniz. Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın lütfen! Her türlü düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sitemizde görmek istediğiniz örgü modelleri hangileri? Yada öğrenmek istediğiniz örgü modeli var mı? Var ise hangi örgü modeli hakkında bilgi almak istersiniz? Bize bildirmeniz yeterli olacaktır. Bizler de en kısa zamanda sizin isteğinizi yerine getirmeye çalışacağız.

Örgü Öğrenmek İstiyorum Diyenler, Bizi Takip Etmeye Devam Edin!

Örgü örme konusunda tecrübeli bayanlar için konusunda en güzel örgü modelleri galeriler halinde yüzlerce modeli bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Bir yeni başlayanlara yardımcı olması bakımından da örgü tekniklerinin anlatıldığı veya bu sayfamızdaki pıtırcık örneğinin yapımı gibi nasıl yapılır ve nasıl örülür temalı videolarımıza yer vermeyi sürdürüyoruz.

Son zamanlarda hep örgü modelleri galerilerine yer verdik. Aramıza katılanlar arasında hep tecrübeli ziyaretçilerimiz değil, aynı zamanda örgüye yeni başlayan ve nasıl yapıldığını merak eden ziyaretçilerimiz de oldukça fazla görünüyor.

Artık örgüye yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimiz için de videolu anlatımlı sayfalara ağırlık vereceğiz. Hep birlikte örgü yapılışları hakkında bilgiler almaya devam edeceğiz. Bir en güzel örgü modelleri galerileri ile bir örgü örnekleri yapılışları hakkında bilgileri aldığımız video anlatımlı sayfalar ile birlikteliğimiz devam edecek.

pıtırcık örneği ile örülen bere modeli

pıtırcık örneği ile örülen bere modeli

 

 

 

 

 

 

 

Görünüşü bakımından havalı, tarz sahibi bayanların gözdesi pıtırcık örgü modeli yapılışı bakımından kolay sayılır. Siz ne düşünüyorsunuz? Pıtırcık örneği yapımı kolay mı? Siz de bu örneği yapabilir misiniz?

Her türlü görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Pıtırcık örgü örneğinin yapılışı hakkında fazla konuştuk. Peki ya görünüşü?

Yandaki görselde pıtırcık modeli ile örülen bir bayan beresi yer alıyor. Pıtırcık örgünün görünüşü size nasıl geldi? Sizin tarzınıza uygun mu? Görünümü ile ilgili yorumlarınızı da bekliyoruz.

Bu sayfadaki pıtırcık örneğinin yapılışını Anne İşleri Youtube Kanalı aracılığı ile öğrendik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.