Örgü Galeri

Ponpon Yapımı Nasıl Olur

  • 1.429 kez görüntülendi.
Ponpon Yapımı Nasıl Olur

İpten Ponpon Yapımı Videolu Tarifi

Video anlatımlı örgü yapılışı sayfaları ile birlikteliğimiz devam ediyor. Bu sayfamızda ponpon yapımı ile ilgili bilgileri almaya çalışacağız. 5 farkı video ve 7 farklı anlatım ile ponpon yapımı nasıl olur bunu öğrenmeye çalışacağız.

Örgüde ponpon yapımını Derya Baykal ile birlikte öğrenmeye çalışacağız. Ponpon yapılışı nasıl olur? El ile, karton ile ve rulo ile  ponpon yapılışı nasıl olur? örgü ponpon nasıl yapılır? bu gibi sorulara cevap arayacağız.

Sitemizi sürekli ziyaret eden ziyaretçilerimiz bilir, artık örgü yapılışları sayfalarımızda birden çok videolar ile birlikte oluyoruz. Resimli anlatımlı videolu anlatımların yerini tutmuyor. Biz de ponpon yapımı resimli anlatım ile olmaz dedik. 5 Videolu anlatım ile birlikte olacağız. 5 videoda 7 farklı ponpon yapılışını izleyeceğiz.

İlerleyen dönemlerde ponponlu örgü atkı yapımı, ponponlu bir bebek battaniyesi nasıl örülür? kenarları ponponlu bir şal nasıl yapılır? bu gibi sorulara cevap arayacağımız videolar da yayınlayabiliriz. Şimdilik sadece ponpon yapılışını öğrenelim. İlerleyen zamanlarda ponponlu kıyafet veya aksesuar yapılışlarını da işleriz.

Bu arada lafı açılmışken belirtelim, bu sayfamız ile yakın alakalı galerili sayfamız olan ve ponponlu örgü bere modelleri isimli sayfamız incelemeyi unutmayın…

Ponponlu bere yapımını öğrendiğimiz kolay örgü bere yapımı isimli bu videolu anlatımlı sayfamızda ise yapılışı çok kolay, ponponlu bere nasıl örülür bunu öğrenmiştik. Bu sayfamızı da incelemelisiniz.

Biz şimdi ponpon yapmak isteyenler için faydalı bilgiler alacağımız videoları izlemeye geçelim. İlk videoda çatalla, elle ve rulo ile 3 farklı yöntemle ponpon yapımını izleyeceğiz. Videoyu izleyelim. Yorumlarımızı daha sonra yaparız.

Merve Veziroğlu Hanımefendi Youtube Kanalı’nda 3 farklı yöntemle ponpon yapılışını tek bir videoda bizlere anlatmış. Videonun ismini çok kolay ponpon yapımı olarak koymuş. Bakalım 3 farklı yöntemden en kolay olanı hangisi? El ile olan mı? Çatalla yapılan ponpon mu? Yoksa karton rulo ile yapılan ponpon mu? İzleyelim

Ponpon Yapımı – Videolu Anlatım 1

İlk videoda 3 farklı şekilde ponpon yapılışını tek bir videoda izledik. Elle, kartonla ve çatalla ponpon nasıl yapılır sorusuna cevap aradık. Gerçi ikinci videoda da çatalla ponpon yapılışını izleyeceğiz. Zaten çatalla ponpon yapmak en kolay olanı. Oldukça pratik, yapılışı son derece basit. Bu yüzden biz de ponpon yapımını merak edenleri çatalla ponpon yapmaya davet ediyoruz.

Ponpon yapılışını bir videoda 3 farklı yöntemle izledik. Hem çatalla, hem kartonla, hem de elle ponpon yapımı nasıl olur anlatımlı şekilde öğrendik. Pratik ve kolay ponpon yapılışı nasıl olur sorusunun cevabını aldık. Bu videolu anlatım için Merve Veziroğlu Hanımefendi’ye de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ponpon yapılışını merak eden bu sayfamızdaki siz değerli örgü sever ziyaretçilerimiz için sadece bir video sunmak yerine alternatif diğer videoları da sunarak aralarından en güzel anlatımlı olanlarını seçsin, o videonun anlatımı ile sonuca ulaşsın.

Yukarıda dediğimiz gibi ikinci videoda da çatalla ponpon yapımı ile birlikte olacağız. Bu sefer daha önce videolarına sık sık yer verdiğimiz El Sanatları ve Hobi Youtube Kanalı’nın videosunu yayınlıyoruz. El Sanatları ve Hobi Kanalı’na da teşekkürlerimizi sunarak, ponpon yapılışını öğrenmeye devam ediyoruz.

Çatalla Ponpon Nasıl Yapılır? Video 2

İkinci videoyu da izledik. Çatalla ponpon yapılışı nasıl olur öğrendik. Çatal ile yapılan ponpon videoları çok var. Fakat bu biz bu sayfayı sadece çatalla yapılan ponponlar ile doldurmayalım. Diğer alternatiflere de yönelelim. Giriş bölümünde bahsettik daha ponpon yapımı hakkında bilgileri Derya Baykal‘dan da alacağız.

O zaman hızlanalım. Derya Baykal’ın anlatımını da  izleyelim. Örgü atkıların kenarlarına süs olarak ekleyeceğimiz ponponun nasıl yapıldıklarını öğrenmeye devam edelim.

Derya Baykal’ın anlatımına geçmeden bir önceki video için El Sanatları ve Hobi Kanalı’na da teşekkür etmeyi unutmayalım. Bir örgü sever olarak El Sanatları ve Hobi Kanalı’nı takip etmenizi öneririz. Çok faydalı videolar ile örgü öğrenmek isteyenlere yardımcı oluyor.

Şimdi üçüncü videoya geçelim. Atkı kenarları için süs olarak ponpon yapalım. Süs olarak sadece atkılar için değil, ayrıca örgü şal kenarlarına, berelerin üst kısmına, bebek battaniyelerinin kenarlarına, yelek, hırka ve örgü kazakların alt kısımlarına da ekleyebileceğimiz ponponun yapımını Derya Baykal’dan öğrenmiş olalım.

Atkı Ucuna Ponpon Nasıl Yapılır? Derya Baykal’dan Öğrenelim

Örgü ponpon yapılışı hakkında bilgileri Derya Baykal’dan da aldık. Derya Baykal’ın kanalını takip etmeyi unutmayın dememize gerek yok sanırım. Zaten örgü ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı ve takip ettiği ilk isim Derya Baykal olsa gerek diye düşünüyoruz.

Derya Baykal Youtube Kanalı’nda atkıların ucuna eklemek için örgü ponpon yapılışı ile ilgili bilmemiz gerekenleri anlatıyor. Derya Baykal’ın anlatımı ile biz de örgü atkıların uçlarına ponpon nasıl eklenir bunu öğrenmiş olduk.

Bu ponpon biraz büyük mü oldu ne? Siz ne düşünüyorsunuz? Bazıları bu modeli beğenmeyebilir. Abartılı büyük olduğunu düşünenler olabilir. Biz o zaman bir başka video ile ponpon yapılışını öğrenmeye devam edelim.

Siz hangisi kolayınıza gelirse onu uygularsınız. Hangi modeli beğenirseniz örgüleriniz için süs olarak o ponponu kullanırsınız. Dördüncü videoyu da izleyelim. Hala tam istediğini bulamayanlara yardımcı olmaya çalışalım.

Dördüncü videomuz için Gönüldenele Hobievi Youtube Kanalı’ndan yardım alacağız. Çatalla ponpon yaptık. Ponpon yapmak için kullanılan bir diğer teknik de karton kullanmak. Dördüncü videoda kartonla ponpon yapımı hakkında bilgiler alacağız.

Yapılışı son derece kolay ve pratik, tamamen evde kullanılan malzemelerle ponpon yapacağız. Kartonla ponpon yapılışı nasıl olur izleyelim. Yorumlarımızı sonra yaparız.

Anlatımlı Ponpon Yapımı Video 4 – Kartonla Ponpon Yapılışı

Evet değerli örgü sever ziyaretçilerimiz, bu seferde kartonla ponpon yapımı nasıl olur bunu öğrendik. Evde herkesin rahatlıkla bulacağı günlük malzemelerden kartonla ponpon nasıl yapılır bunu öğrendik.

Dördüncü video için Gönüldenele Hobievi Youtube Kanalı’na da teşekkür ediyoruz. Kartonla ponpon nasıl yapılır bunu öğrendiğinizi var sayıyoruz. Son bir video daha izleyelim. Birbiri ile benzer aynı videoları yayınlayarak sizleri sıkmak istemiyoruz. Her konuda olduğu gibi bu sayfamızdaki ponpon yapımı ile ilgili videoları da anlatım olarak farklı anlatılan videoları seçmeye gayret ediyoruz.

Son videoda Beyaz İlmek Youtube Kanalı’nda yayınlanan videoyu sizlerle paylaşıyoruz. 5. ve son videoyu da izleyelim.

Çatalla Ponpon Yapılışı Videolu Anlatım 5

Beyaz ilmek kanalına bu açıklamalı, detaylı ve güzel anlatımlı video için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çatalla ponpon yapılışı hakkında bilgileri aldığımız videolar bu kadar. Dediğimiz gibi diğer videolar da anlatım olarak birbirine yakın sayılır.

Birbirinin benzeri olan videoları döndürüp döndürüp izlemenin bir anlamı yok diye düşünüyoruz. Örgülerimiz için çok güzel bir süs olan ponpon yapımı hakkında bilgileri anlatan yeterince video izledik. Aradıklarımızı bulduk diye düşünüyoruz. Siz de aradığınızı buldunuz mu?

Çatalla, kartonla ve elle ponpon yapılışları hakkında bilmemiz gereken bütün bilgileri aldık. Merak ettiğimiz bütün soruların cevaplarını aradık. Peki ponpon yapımı ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını aldınız mı? Size göre yapılışının kolaylık derecesine hangi yöntem ile ponpon yapmak daha kolay?

ponpon yapımı nasıl olur

Her türlü görüşlerinizi bekliyoruz. Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Elle, rulo ile ve kartonla ponpon yapımı hakkında bilmemiz gerekenleri öğrendiğinizi var sayıyoruz. Bu sayfadan ayrılmadan önce tekrar hatırlatmakta fayda var, spesifik olarak bu sayfanın konusu ile yakından alakalı ponponlu bere modelleri galerisi ve ponponlu bere yapımı hakkında bilgileri aldığımız sayfalarımızı incelemeyi unutmayın.

En son eklenen birbirinden güzel galerili sayfalar ve ponpon yapımı nasıl olur isimli bu sayfamız gibi örgü yapılışları hakkında bilgileri videolu anlatım olarak yer verdiğimiz sayfalardan ilk siz haberdar olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

Facebook sayfamızı beğenin, Twitter adresimizden takipçimiz olun. En son eklenen sayfalardan ilk sizin haberiniz olsun. Gün geçtikçe büyüyen örgü galeri ailesine siz de katılın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.