Selanik Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Selanik Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Selanik örgü nasıl yapılır isimli bu sayfamız ile örgü modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz. Bu sayfada detaylı açıklamalı şekilde video anlatımlı olarak öğrenmeye çalışacağımız örgü modelinin adı selanik örgü modeli olacak.

Selanik örgüsü nasıl örülür sorusuna cevap aramaya çalışacağız. Selanik örneğinin bir çeşidi olan yalancı selanik örneği yapılışı için buraya tıklayınız.

Örgü ile ilgilenen herkesin uzaktan veya yakından bir şekilde kulağına aşina gelen selanik örgü modeli yapılışı ve görünüşü itibari ile bir çok örgü sever hanımların favori örgü örneklerinden birisidir. Kışlık kıyafetlerde çok güzel duran bir örnek olan selanik örgü örneği ile hemen hemen her türlü kıyafet ve aksesuar örülebilir.

Örgüye yeni başlayanlar grubuna giriyorsanız, selanik örgü örneği nasıl yapılır adlı bu sayfamızda beğeneceğiniz, örgüde selanik örneğinin yapılışı bakımından kolay, görünüşü bakımından da çok şık bir örnek öğreneceğiz. Bir başka örgü tekniklerinden olan selanik örneği nasıl örülür bu sorunun cevabını ise bu videolu anlatım sayfamızda bulmaya çalışacağız.

Örgüye yeni başlayan herkesin anlaşılacağı dilden anlaşılır bir şekilde anlatımlı, adım adım, tane tane, baştan sona açıklamalı olarak selanik örgü yapılışı hakkında her şeyi anlatan video aracılığı ile örgüde selanik örneği nasıl örülür bunu öğrenelim!

Örgüde selanik örneği nasıl yapılır? Video anlatımlı selanik örgü modeli yapılışını izleyerek öğrenelim. Diğer örneklerin yapılışları için “Videolu Anlatımlar” bölümüne uğramanız yeterli olacaktır.

Selanik Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Anlatımlı

selanik örgü modeli nasıl yapılır anlatımlı örgü yapılışları

selanik örgü modeli nasıl yapılır anlatımlı

Selanik örgü nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaya çalıştığımız bu sayfada, video anlatımlı olarak selanik örgünün yapılışı ve nasıl yapılır bunu  öğrenmeye çalıştık.

Videoda gayet güzel bir şekilde açıklamalı olarak anlatılmıştı. Bizler de selanik örgünün yapılışı nasıl olur bunu kısaca teorik olarak anlatalım isterseniz,

Selanik örgü herkes tarafından beğenilen, fakat bir çok kişinin yaparken zorlanabildiği bir örgü tekniğidir. Her iki tarafı lastik gibi görünse de daha gevşektir.

Selanik örneği ile yapacağınız bir kıyafet veya aksesuarı örmeye ilmekleri çift sayılar ile başlayın. Sırası gelmişken, ilmek hesaplama hakkında bilgisi olmayanları, ilmek sayısı nasıl hesaplanır isimli sayfamızda örgüde ilmek hesaplamanın nasıl yapıldığını çok güzel anlatan bir video yayınlamıştık.

Örmek istediğiniz bir kıyafet veya aksesuar için ölçüyü alırken normal ölçüsünden biraz daha küçük ölçülerde başlamak gerekir. Zaten kendiliğinden esnediği için normal olan ölçüye kendiliğinden gelecektir. Aynı şekilde ilmek sayısını da normal sayıdan biraz daha düşük tutmakta fayda vardır.

İlmekleri alırken ipi her zaman kendinize doğru tutarsak daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Selanik örgü nasıl yapılır sorusuna kısaca bu şekilde cevap verebiliriz.

Selanik Örgü Modeli Yapılışı Hakkında Kısaca Bahsettik

Umarız sitemiz aracılığı ile selanik örgü yapılışı hakkında doğru bilgilere ulaştınız. Umarız selanik örgü nasıl yapılır bunu merak edenlere yardımcı olmuşuzdur. Daha önce belirttiğimiz gibi tekniği uygulamada yeni başlayanlar biraz zorlanabilir. Bu örnekte zorlanacağınızı düşünüyorsanız daha kolay olan diğer örgü örnekleri ile başlamanızı öneririz.

Eğer selanik örgü modelini denemeye karar verdikten sonra ölçüleri tutturmakta zorluk çekerseniz bu sizde bir zaman sonra küskünlük verir ve örgüden vazgeçmek için bir sorun teşkil edebilir. Onun için zorlanmaya gerek yok.

Kolay olan örgü modelleri ile örgüye devam! Kolay örgü tekniklerden en kolayı olarak bilinen düz örgü örneği yeni başlayanlara önerebileceğimiz bir tekniktir. Uygulaması çok kolaydır. Her türlü kıyafet ve aksesuarları örmek için kullanılır. Gösterişten uzak, klasik, tek renk düz bir modelden hoşlananların tercih edebileceği en güzel ve kolay bir örgü modelidir.

Nasıl yapıldığını öğrenmek için “düz örgü nasıl örülür?” isimli bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kolay örgü tekniklerinden bir diğeri ise ters örgüdür. Ters örgü yapılışı için ise ters örgü nasıl yapılır sorusunun cevabını videolu anlatımlı olarak aldığımız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Örgüde Selanik Örneği Nasıl Yapılır? Bunun Cevabını Aldınız Mı?

Örgü galeri olarak sitemizi oluştururken ilk başlarda amacımız en güzel örgü modelleri galerilerini bir araya getirerek siz değerli ziyaretçilerimizin beğenisine sunmaktı.

Fakat aramıza katılanlar arasında örgüye yeni başlayan ve öğrenmek isteyenlerin oldukça fazla olduğunu gelen talepler doğrultusunda tespit ettik ve örgüye yeni başlayan ziyaretçilerimize yardımcı olması bakımından da elimizden geldiğince öğretici videolar yayınlamaya gayret gösteriyoruz.

En kolay olan düz örgünün nasıl yapıldığından, parmaksız eldivenin nasıl yapıldığına, haraşo örgü ile bir berenin nasıl örüldüğünden, hanım dilendi bey beğendi örneği ile yapılan bebek battaniyesine kadar bir çok videolu anlatım sayfaları ile adım adım örgü öğrenmeye tüm hızımız ile devam ediyoruz.

Bu sayfalara ve bunun gibi bir çok video anlatımlı sayfalarına “Videolu Anlatımlar” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ümit ediyoruz ki bu sayfadan ayrılırken selanik örgü nasıl yapılır, selanik örgü modeli yapılışı nasıl olur? Örgüde selanik örneği yapımı nasıl olur bu gibi soruların cevabını tam olarak öğrendiniz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen …

Bir başka örgü modelleri veya video anlatımlı sayfalarımız ile örgü öğrenmeye veya en güzel modelleri sayfalarımızda görüşmek dileğiyle örgü ile kalın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.