Sevgi Kanatları Örgü Yelek Modeli

Örgü Yelek Modelleri

Geçmişten günümüze örme yelek modelleri, gelinlik kızların çeyizleri süslerken aynı zamanda serinleyen günlere yaklaştıkça en çok tercih edilen kıyafet seçenekleri arasında yer almaktadır. İstediniz renk seçeneği ile kolay ve pratik şekilde farklı modellerde birçok farklı yelek modeli bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız örgü yelek modelleri ile siz de dolabınıza birbirinden farklı desen ve çeşitlerde örgü yelek ekleyebilirsiniz. Örgü yelek yapımı eli yatkın olan kişiler için son derece basitken, yeni başlayanlar için ise öğrenmesi oldukça kolay bir uğraştır.

 

Yapımı Kolay Ajurlu Örgü Yelek Modeli

Bayan yeleklerinde ve bebek örgülerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü yelek yapımı oldukça kolaydır. Görselde görülen model, 4 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Daha sonra artı 3 ilmek ilave edilir. Bu şekilde her mevsim rahatlıkla giyebileceğiniz ajurlu örgü yelek modelini oluşturabilirsiniz.

 

Sevgi Kanatları Örgü Yelek Modeli

Sevgi Kanatları Örgü Yelek Modeli

Sevgi kanatları yelek modeli ile aynı zamanda bebek battaniyesi, şal, atkı ve bere yapılabilir. Sevgi kanatları modeli her iki tarafının da kullanılabilir olması dolayısıyla oldukça hoş bir örnektir. Yelek yapımı sırasında üç buçuk numara şiş kullanabilirsiniz. Örnek 16 ve katları üzerine ayarlanır. 16 ilmekte bir, bir motif elde edilir.

 

Ekim Çiçekleri Bayan Yelek Modeli

Ekim Çiçekleri Bayan Yelek Modeli

Bu örgü yelek modeli, aynı zamanda çocuklar ve kadınlar için oldukça hoş bir örnektir. Yelek modeli yün ve tığ işi olarak yapılabilir. İlk olarak 6 ilmek ve katlarını atarak örgü yelek yapımına başlayın. Atılan ilmekler hem ön yüzle, hem arka yüzle bir iki sıra ters örgü olarak örülür. Modeli kurmadan önce isteğinize bağlı olarak herhangi bir lastik modelini seçebilir ya da haraşo olarak örebilirsiniz.

 

 

Çapraz Örnekli Örgü Yelek Modeli

Çapraz örnekli örgü yelek modeli, aynı zamanda bere, atkı yapımında da kullanılabilen bir örnektir. Oldukça şık bir örnek olan çapraz örgü yelek modeli yapımı oldukça kolaydır. Bu örgü 10 ilmek ve katlarından oluşur. Yapımı sırasında kenarlarına da birer tane ilmek eklenir. Model farklı iplikler ve şişler ile örülerek de yapılabilir. Bu desen ilmek kaydırma tekniği kullanılarak, baklava örgüsü tarzında oluşturulmaktadır. Zikzak örnekli lastik üzerine yapılabilir.

Çapraz Örnekli Örgü Yelek Modeli

 

Diğer Örgü Giyim Modelleri Galerilerini İncelemeyi Unutmayın

 

Bir sayfada 10-20 model değil, yüzlerce örgü modelini bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Şimdiye kadar bayan, bebek ve çocuk örgülerine daha çok ağırlık verdik. Bundan sonra erkek örgü modelleri için de çalışmalarımız olacak.Sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

 

Diğer Örgü Giyim Modellerini görmek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir?

Erkek Bebek Yelek Modelleri 2020

Erkek Bebek Yelek Modelleri 2020 Örgüler hep kız çocukları kız bebekleri için örülmez dedik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.