Örgü Galeri

Sevgi Zinciri Örgü Modeli Yapılışı

Sevgi Zinciri Örgü Modeli Yapılışı

Yapımı oldukça kolay sevgi zinciri örgü modeli yapılışı ile örgü çeşitlerinin yapılışlarını anlatan bir başka videolu anlatımlı sayfamız ile karşınızdayız. Bu sayfamızdaki videoda sevgi zinciri örgü modeli nasıl yapılır? Örgüde yapımı oldukça kolay ve pratik olan sevgi zinciri örneği nasıl örülür? Bu gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Örgüye yeni başlayanlar için ideal bir başlangıç olabilecek sevgi zinciri örgü modeli yapımı itibari ile çok kolay bir örgü örneğidir. Dolayısı ile örgüde yeni olanlar için tercih edilebilir. Videolu anlatımlı olarak, detaylı şekilde açıklamalı bu örneğin yapılışı hakkında bilgileri aldıktan sonra, sevgi zinciri örgü modeli ile bere, atkı, boyunluk gibi kıyafetler kolaylıkla örülebilir. Yapımı kolay, basit ve pratik olan sevgi zinciri örgü modeli yapılışı ile ilgili bilgileri alalım.

Youtube’da Anne İşleri Kanalı en güzel örgü modelleri ve yapılışları ile ilgili bilgileri bizimle paylaşmaya devam ediyor. Örgü Galeri ailesi olarak bizler de daha önce örgü yapılışları hakkında video anlatımlı şekilde bilgiler aldığımız bir çok sayfamızda Anne İşleri Kanalında yayınlanan videolara yer vermiştik. Örgü sever olarak çok faydalı bilgiler edinebileceğiniz bu kanalı takip etmenizi tavsiye ederiz. Sevgi zinciri örgü modeli yapılışı ile ilgili bilgileri de yine Anne İşleri Kanalı vasıtasıyla öğreneceğiz. Örgüde sevgi zinciri örneği nasıl yapılır? Yapılışı bakımından kolay bir model olarak adlandırabileceğimiz sevgi zinciri örgü modeli nasıl örülür? gibi soruların cevabını almaya çalışacağız. Bu yararlı öğretici videolar için Anne İşleri Youtube Kanalına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu modelin yapılışına başlayalım, görüşlerimize daha sonda devam ederiz.

Sevgi Zinciri Örgü Modeli Yapılışı -Videolu Anlatımlı

Sevgi Zinciri Örneği Yapımı Çok Kolaydır

Videolu anlatımlı olarak izlediğimiz gibi sevgi zinciri örgü modeli yapımı oldukça kolaydır. Örgüye yeni başlayan örgü sever hanımların başlangıç olarak uygulayabileceği örneklerden birisidir. Videoda detaylı şekilde açıklamalı olarak sevgi zinciri örneğinin yapılışı bizlere gösteriliyor. Örgü öğreniyorum temalı, örgüye yeni başlayanların anlayacağı dilden anlatımları için Youtube Anne İşleri Kanalı’na bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da bu kanalın yayınladığı videolu anlatımlara sık sık yer vereceğiz gibi görünüyor.

Sevgi Zinciri Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Kısaca Bahsedelim

sevgi zinciri örgü modeli yapılışı

sevgi zinciri örgü modeli yapılışı

Videolu anlatım olarak sevgi zinciri örgü modeli nasıl yapılır sorusuna cevap aldık. Baştan sona bütün detayları ile anlatımlı bu örneğin yapılışı hakkında bilgileri edindik. Fakat yapımı hakkında teorik olarak da kısaca üzerinden geçelim. Bu örneğin yapılışı için 4 numara şiş ve orta kalınlıkta bir ip yeterli oluyor. Haraşo veya lastik modelleri ile başlayabiliriz. Bu tekniklerin yapılışlarını bilmeyenler var ise sitemizde daha önce değinmiştik. Arama çubuğundan gerekli aramayı yaparak, istenilen modelin yapılışı ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Birinci sırayı düz örerek başlıyoruz. 1 kenar ilmek atıp 2 düz örüyoruz. 1 ilmeğin içinden düz örülen yönünde ipi iki kez dolayarak çekiyoruz. Tekrardan iki sıra düz örüyoruz. İlk yaptığımız işlemi yine tekrar ediyoruz. Yani 1 ilmeğin içinden düz örülen yönünde ipi iki kere dolayarak çekiyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

İkinci sırayı düz yapıyoruz. doladığımız ilmek ip kendi tarafınızda olacak şekilde ayarlıyoruz. Örmeden doladığımız ipi açarak şişe alıyoruz. 2 ilmeği düz örerek, iki kere doladığımız içi açıyoruz. Örmeye başlamadan ipi kendimize gelecek şekilde boş alıyoruz. Sonra 2 düz örgü ile ikinci sıramızı bitiriyoruz.

Üçüncü sıra için ters ilmekleri ters örüyoruz. Boş aldığımız ilmek arkada kalacak şekilde örmeden boş olarak alıyoruz. 2 ters örüp bir boş olarak devam ediyoruz.Dördüncü sıraya gelince, sıra boyunca ters yönünde devam ettiriyoruz. 2 ters, 1 boş yani örmeden devam ettiriyoruz. Bu şekilde örgüye devam ettiriyoruz. Örneğimizi ilk sıradaki işlemleri tekrarlayarak devam ediyoruz.

Sevgi Zinciri Örneği Yapılışı Bu Kadar Basit!

Gördüğünüz gibi sevgi zinciri örgü modeli yapılışı bu kadar basit. Yapımı oldukça kolay. Örgüye yeni başlayan herkes kolaylıkla bu örneği kullanarak çok güzel çalışmalar yapabilir. Örgü atkı, boyunluk, bere gibi örgülerde rahatlıkla uygulayabilir. Hangi modelde öreceğim diye merak edenler varsa, fazla uzağa gitmeye gerek yok. Örgü galeri olarak örgü modellerinin yapımı ile ilgili bilgileri videolu anlatımlı olarak ele aldığımız bu sayfadaki gibi diğer örgü çeşitlerinin yapılışları ile ilgili videolu sayfalarımız olduğu kadar, konusunda en güzel örgü modelleri ile dolu galerili sayfalar da bir hayli fazla bulunuyor. Ne tür bir kıyafet veya aksesuar örmek isterseniz sadece o bölüme ait kategoriyi incelemeniz yeterli olacaktır. Sevgi zinciri modelinin yapılışını videolu anlatımlı olarak izlediğimiz bu sayfa gibi diğer örgü tekniklerinin yapılışları ile ilgili bilgileri de “Videolu Anlatımlar” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Konu İle Alakalı Diğer Sayfalar;

 • Diğer Videolu Sayfalar
 • En Güzel Örgü Modelleri Galerileri
 • Ters Örgü, Düz Örgü Nasıl Yapılır? Video Anlatımlı
 • Kolay Örgü Modelleri ve Yapılışları
 • İlmek Nasıl Atılır? Örgüde İlmek Atma Teknikleri
 • Yeni Başlayanlar İçin Öneriler
 • Örgü Bere Modelleri
 • Örgü Boyunluk Modelleri
 • Örgü Atkı Modelleri
 • Fantezi Lastik Modeli Yapımı
 • Yağmur Damlası Örneği Yapılışı
 • Su Damlası Örneğinin Yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.