Ters Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Ters Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Ters örgü nasıl yapılır videolu anlatım isimli bu sayfamız ile kısa bir aradan sonra örgü yapılışı konulu video anlatımlı sayfalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sayfamızda örgüye yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimizin ilk başlarda öğrenmesi gereken, yapımı en kolay örgü örneklerinden birisi olan ters örgü modeli yapılışını videodan öğreneceğiz.

Aramızda örgüye sıfırdan başlayanlar var ise ters örgü nasıl yapılır videolu anlatım  için ilk önce ilmek nasıl atılır? Örgüde ilmek atma teknikleri isimli bir sayfa yayınlamıştık. İlk önce ilmek atma ile ilgili o  sayfamızı ziyaret etmelerini tavsiye ederiz. Örgüde ilmek atma teknikleri ve ilmek atmasını öğrendikten sonra kolay örgü modellerinin yapılışına geçebiliriz.

Yapılışı itibari ile en kolay örgü tekniklerinden olan düz örgü ve ters örgü modeli yeni başlayanlar için ilk önce kullanılması gereken örgü örneklerinin başında yer alır. Bu sayfamızda ters örgü modeli nasıl yapılır videolu anlatım bunu öğreneceğiz.

Fakat daha önceki bir sayfamızda düz örgü modeli yapılışı hakkında bilgiler almıştık. Düz örgü nasıl yapılır isimli sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. Örgüde ters örgünün yapılışı nasıl olur sorusunun cevabını kısaca düz örgünün tersidir şeklinde cevap verebiliriz. Bu yüzden düz örgünün yapılışını da öğrenmenizde fayda vardır.

İsterseniz lafı fazla uzatmadan ters örgü modeli nasıl yapılır bunu video anlatımlı olarak daha çabuk, açıklamalı, detaylı anlatımlı ve pratik yaparak öğrenelim. Ters örgü örneği yapılışı son derece kolaydır. Her çeşit kıyafet veya aksesuar yapımında kullanılır. Ters örgü modeli ve düz örgü ile çok kısa sürede bir kıyafet ve aksesuar örebilirsiniz.

Bunun için önce ters örgü nasıl örülür? bunu öğrenmemiz lazım değil mi? Aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde açıklamalı olarak ters örgünün yapılışı anlatılıyor.  Yapılışı çok kolaydır. Kısa sürede yapılır. İzledikten sonra çabuk kavrayacaksınız.

Ters Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Anlatımlı

düz ve ters örgü modeli yapımı erkek kazağı

düz ve ters örgü modeli yapımı erkek kazağı

Örgüde kullanılan en kolay örneklerinden birisi olan ters örgünün yapılışı videoda izlediğimiz gibi çok kolaydır. Kısa sürede uygulanır. Zahmet gerektirmez. Bu örnek ile her türlü çalışmayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kısa bir süre içerisinde el örgüsü bir kazak, yelek, hırka gibi kıyafet örebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Ters örgü nasıl yapılır isimli bu sayfamızda video anlatımlı olarak ters örgünün yapılışı anlatan açıklamalı video ile bu örneğin yapımını öğrendik mi? Size göre de çok kolay, değil mi?

Çok kolay bir örgü tekniği olan ters örgü ve düz örgü tekniklerini kullanarak bir çok kıyafet veya aksesuarı rahatlıkla örebilirsiniz. Pratik olarak da ters örgü nasıl yapılır bunu öğrendiğinizi var sayıyoruz.

Teorik olarak da ters örgünün yapılışı hakkında bir kaç şey söylemek gerekirse, Örgü işinde örgünün yüzü, tersi gibi bir takım terimler vardır. Düz örgünün tam tersinin ters örgü olduğunu daha önce söylemiştik.

Örülecek olan bir kıyafet veya aksesuar düz örgü ile örülecek ise arka kısmı kendiliğinden ters örgüden oluşur. Bunu yapabilmek için bazı işlemler yapmak gerekir. Biz kısaca yeni başlayanları düşünerek anlaşılır bir şekilde açıklamaya çalışalım.

Ters Örgü Nasıl Yapılır ve Uygulanır? Teorik Anlatımlı

Her zaman ilk ilmekleri düz alıyoruz. ( Örgüde ilmek nasıl atılır? )Şişimizi önden geçirip, ipimizi üstten atıyoruz. Bütün şiş boyunca bu işlemi yapıyoruz. Yeni başlayanlar için her teknik ilk başlarda zor gelebilir. Fakat aynı işlemleri tekrarladıkça el alışkanlığı gelişir ve daha sonra bu kendiliğinden kolay hale dönüşür.

Örgüye yeni başlayanlar ilk önceleri kolay olan örgü örnekleri ile başlamaları son derece önemlidir. Zorluk derecesi ileri düzeyde olan teknikleri ilk başlarda kullanmak bu işten soğumanıza ve kolay vazgeçmelere neden olabilir.

En kolay örgü tekniklerinden olan düz ve ters örerek başlamak en isabetli karar olabilir.  Ters örgü nasıl yapılır sorusunun cevabını aldığınızı varsayarak sizleri şimdi bir kıyafet veya aksesuar örmeye davet ediyoruz.

Hangi modelde aradığınıza yardımcı olması açısından birbirinden güzel örgü modelleri galerilerinin de yer aldığı sitemizde beğendiğiniz bir modele mutlaka rastlayabilirsiniz. Malum kış aylarındayız. Kışın en çok tercih edilen kıyafetlerin başında kazaklar geliyor. Sizlerde ters örgü modeli ile kolay bir kazak örebilirsiniz.

Hangi modelde öreceğim diye düşünüyorsanız, karar vermek için sizler için en güzel örgü kazak modellerini bir arada topladığımız bölüm olan “Kazaklar” kategorisine davet ediyoruz. Kendinize, eşinize, çocuğunuza, annenize, babanıza veya herhangi bir yakınınıza bu örneği uygulayarak kısa sürede ve kolaylıkla bir el işi kazak örebilirsiniz.

Sadece kazak değil, ne tür bir kıyafet veya aksesuar örmek isterseniz her türlü modelleri sizlerin hizmetinizde olan sitemizde, birbirinden güzel çok geniş kapsamlı galerilerden birisinde aradığınız bir çok modele burada rastlamanız oldukça yüksek bir ihtimaldir. Modellere bir göz atarsanız ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. Bir sayfada yüzlerce modeli bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Ters Örgünün Yapılışını Öğrendiyseniz, Diğer Örneklere Geçebiliriz

Örgüye yeni başlayan siz değerli takipçilerimiz için yararlı olacağını düşündüğümüz, örgüde kullanılan yapımı kolay örneklerin yapılışlarını anlatan bir başka videoda bu sefer ters örgü nasıl yapılır? Yapılışı bakımından en kolay olan örneklerden birisi olan ters örgü yapımı hakkında detaylı açıklamalı şekilde video anlatımlı olarak bilgiler öğrenmeye çalıştık. Umarız aradıklarınızı bulabildiniz!

Aslında ters örgünün ne demek olduğunu isminden de anlaşılacağı gibi kısaca özet olarak düz örgünün tam tersidir diye tanımlayabiliriz. Yani düz örgünün arkada kalan kısmıdır. Düz örgü de tıpkı ters örgü gibi yeni başlayanlar için en kolay olan örneklerden birisidir.

Sizler de yeni başlayanlar grubuna giriyorsanız ilk başlarda düz ve ters örgü modeli ile başlamanızı tavsiye ederiz. Düz örgünün nasıl yapıldığını bilmeyen ve öğrenmek isteyenleri daha önce oluşturduğumuz “düz örgü nasıl yapılır?” isimli bu sayfamızı ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Örgüde Kullanılan Diğer Örneklerin Yapılışı Hakkındaki Sayfalarımız;

Örgü kategorisi o kadar geniş ki aklınıza gelecek her türlü kıyafet ve aksesuarı el işi ile de rahatlıkla elde edebiliriz. Fakat bunların yapılışı bazen çok zor, bazen de çok basittir. Bu sayfamızdaki video ile yapılışı itibari ile kolay olan, ilk başlarda kullanılması gereken ters örgü modeli nasıl yapılır bunu öğrendik. Artık yavaş yavaş örgüde kullanılan diğer örneklerin yapımı hakkında da bilgiler alabiliriz.

Sitemizde daha önce “Videolu Anlatımlar” Kategorisinde örgü yapılışı hakkında bilgileri içeren sayısı videolu sayfa yayınlamıştık. Bu sayfada yeni başlayanlara yönelik ters örgü yapılışı ile yakın alakalı, yapımı kolay olan örneklerin yer aldığı videolu anlatım sayfalarını tekrar bir hatırlayalım isterseniz, yavaş yavaş diğer örneklerin yapılışlarına da göz atmaya başlayalım. Kolay olan örgü çeşitlerini tekrardan hatırlayacak olursak,

Örgüde ilmek nasıl atılır? İlmek atma teknikleri nelerdir? Bu gibi sorulara cevap aradığımız bu sayfayı sıfırdan başlayanlar için kaçırılmaması gereken bir sayfa olduğunu söylemiştik. Sizler de sıfırdan başlayanlar grubuna giriyorsanız ilk önce bu sayfamızdaki video ile ilmek nasıl atılır bunu öğrenebilirsiniz.

İlmek atmasını öğrendikten sonra ise örgüde ilmek sayısı nasıl hesaplanır isimli bu sayfamızda ise örgümüz için ilmek hesaplama yöntemini öğrenmiştik. Pratik bir yöntem ile kolay bir şekilde örgüde ilmek hesabı nasıl yapılır bunun cevabını almıştık. İlmek hesabına da ihtiyacımız olacağından bu sayfamızı da incelemenizi ve kısaca ilmek hesabı nasıl yapılır öğrenmelisiniz.

En kolay örgü örneklerinden birisinin de düz örgü olduğunu defalarca belirtmiştik. Düz örgü modeli nasıl yapılır isimli bu sayfamızda yapılışı hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

Yapımı kolay bir diğer örnek ise haraşo örneğidir. Haraşo örneği nasıl yapılır isimli bu sayfamızda ise örgüde sık kullanılan haraşo örneği yapılışı ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

El Örgüsü Kolay Kıyafet ve Aksesuar Yapılışları Hakkındaki Sayfalarımız

Kolay sepet modeli yapılışı isimli bu sayfamızda ise yapımı kolay olan bir başka örgü modeli olan sepet örgü örneğinin yapılışı nasıl olur bunu öğrenmiştik.

Kolay patik yapılışı isimli bu sayfamızda kolay bir şekilde patik nasıl örülür, Kolay şal nasıl örülür isimli bu sayfamızda ise kolay şal yapılışını öğrenmiştik.

Başlıca örgüde yapılışı kolay örnekler ve yapımı kolay el örgüsü kıyafet veya aksesuarlar ile ilgili sayfalarımızı bu şekilde sıralayabiliriz. Fakat siz sitemizde daha fazlasını bulabilirsiniz. Bunun için videolu anlatımlar kategorisini ziyaret etmeniz veya arama çubuğundan arama yaparak öğrenmek istediğiniz konuyu yazarak ulaşabilirsiniz.

Umarız bu sayfamızda aradıklarınızı bulabildiniz. En kolay olan tekniklerden birisi olan ters örgü modeli nasıl yapılır sorusuna cevap bulabildiniz. Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.