Örgü Galeri

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

 • 2.074 kez görüntülendi.
Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra yıldız örgü modeli yapılışı sayfası ile videolu anlatımlı olarak örgüde kullanılan örneklerin yapılışlarını öğrenmeye devam ediyoruz. Son zamanlarda en çok birbirinden güzel örgü modellerini yayınladığımız sayfalara ağırlık vermiştik. Birbirinden güzel modellerin bulunduğu o sayfalarımız örgü bilen ziyaretçilerimiz için yararlı olabilir.

En Güzel Yıldız Desenli Örgü Modeli Yapılışı ve Tarifi

Peki örgü bilmeyen veya örgüye yeni başlayan ziyaretçilerimizi ihmal mı ettik? Tabii ki hayır! Eskiden olduğu gibi yine öğretici videoların olduğu açıklamalı örgü tekniklerinin yapılışı ile örgü işi kıyafet veya aksesuarın nasıl örüldüğünün videolu anlatımlı olarak anlatıldığı sayfalara tekrar hız veriyoruz.

Bu sayfada yıldız örgü modeli nasıl yapılır bunu videolu anlatım olarak öğrenmeye çalışacağız. Youtube’da Küçük Örgü Evi Kanalında yayınlanan bu açıklamalı videoda yıldız örgü modeli yapılışı hakkındaki bilgileri  adım adım, tane tane açıklamalı, örgüye yeni başlayanların anlayacağı dilden anlatımlı şekilde öğreneceğiz. Videoyu izledikten sonra umarız yıldız örgü modeli nasıl yapılır sorusuna cevap bulacağız.

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı – Videolu Anlatımlı

Örgüde Yıldız Örneği Nasıl Yapılır? Öğrendik Mi?

Videolu anlatım ile yıldız örgü modeli yapılışını öğrenmeye çalıştık. Peki siz aradığınızı bulabildiniz mi? Yıldız örgü modeli yapılışı hakkında bilgilere bu sayfamızda ulaşabildiniz mi? Yapılışı itibari ile yıldız örneği kolay sayılabilecek örgü tekniklerinden birisidir. Size göre kolay geldi mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen. Görüşleriniz bizim için çok değerli. Yıldız örgü modelinin yapımını öğrendiğinizi var sayarak bu model hakkında bir kaç söylemek isteriz.

Yıldız örgü modeli en çok nerelerde kullanılır? Kolay olan örgü tekniklerinden birisi olan yıldız örneği en çok bebek veya çocuk hırkaları, çocuk kazak veya süveterleri gibi biraz geniş olan kıyafetlerde daha çok kullanılır. Patik, eldiven, bere gibi diğerlerine göre ebat olarak küçük sayılabilecek kıyafet veya aksesuarlarda güzel görüntü vermeyebilir.

Bu tür bir ürün örecek isek düz örgü tekniğinden faydalanabiliriz. Daha önceki bir sayfamızda düz örgünün nasıl yapıldığını anlatan bir video yayınlamıştık. Dileyen düz örgünün yapılışını anlatan sayfamıza buradan ulaşabilir. Bu sayfada yıldız örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrendiğinizi var sayıyoruz. Şimdi bu örnek ile bir kıyafet örmenin vakti gelmiştir.

Daha önce dediğimiz gibi yıldız örneği en çok bebek veya çocuk kıyafetlerinde daha güzel duruyor. Bu sayfada örgüde yıldız örneği nasıl yapılır sorusuna cevap aldığınızı umuyor, sizleri bir kıyafet veya aksesuar örmeye davet ediyoruz.

Tabii sadece bebek veya çocuk değil, yetişkinler için bir kazağı yıldız modeli ile örmek pek tabii mümkün. Karar sizin! Ne tür bir kıyafet örmek istediğinize karar verdikten sonra hangi modelde öreceksiniz? Model arayanlar için fazla uzaklara gitmeye gerek yok. Örgü galeri olarak video anlatımlı sayfalarımızın yanı sıra en güzel örgü modelleri galerilerinden oluşan sayısız sayfalarda aradıklarınızı mutlaka bulabilirsiniz. Sadece hangi tür kıyafet örmek istediğinize karar verin ve o kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Birbirinden güzel, birbirinden şık, konusunda en güzel örneklerin yer aldığı yüzlerce örgü modeli sizlerin beğenisini bekliyor. Seç, beğen, ör!

Yıldız Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Teorik Anlatımlı

Peki yıldız örgü modeli nasıl yapılır? Teorik olarak örgüde yıldız örneğinin yapılışı hakkında kısaca anlatacak olursak, yıldız örgü modeli, örgünün arka kısmında yapılır. Önce 3 ilmek toplanır. İlmekler sol şişten çıkarılmadan arttırma yapılır. Yani iplik şişe bir kez dolanır. Sonra sağ şiş ile aynı yerden ilmek alınır. Böylece 3 ilmek kesilirken aynı zamanda 3 ilmek arttırılmış olur.

Sol tarafını 1 ilmek ters örülerek işleme devam edilir. Örgünün ön yüzünde ise ilmekler her zaman düz örülür. Bu arada arka kısmındaki ikinci yıldızları yaparken ilk sırada bulunan 2 yıldızın ortasından 3 ilmek yıldız yapılır. Yıldızların ortasında bulunan ilmekler ise tek tek örülür.

yıldız örgü modeli yapılışı anlatımlı

yıldız örgü modeli yapılışı anlatımlı

Bu şekilde ölçünüze göre devam edilir. Örneğin bitişinde yıldızların çapraz bir sıra şeklinde dizilmiş olduğunu göreceksiniz. Böylelikle yıldız örneğini uygulamış oluyoruz. Teorik olarak yıldız örgü modeli yapımını bu şekilde anlatabiliriz. Yukarıdaki videoda zaten pratik olarak da örgüde yıldız modeli yapılışı anlatılmış.

Yıldız Örgü Tekniği İçin Kıyafet Önerilerimiz;

Yıldız örgü modeli nasıl yapılır bunu öğrendik, ne örmek istediğimize karar verdik, peki hangi modelde öreceğiz? İşte örgü galeri olarak biz bu sorunun cevabı için çalışıyoruz. Yani en güzel örgü modellerini siz değerli ziyaretçilerimiz için bir araya getirerek, sizlerin beğenisine sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ne tür bir kıyafet örmek isterseniz isteyin, sitemizde mutlaka hoşunuza giden bir modele rastlayacaksınız. Hangi tür örgü modeline bakmak istiyorsanız o kategoriyi bir incelemeniz yeterli olacak.

Bir kaç önerimizi sıralayacak olursak;

 • Erkek Bebek Yelek Modelleri
 • Kız Çocuk Örgü Kazak Modelleri
 • Kız Bebek Örgü Kazak ve Süveter Modelleri
 • Kız Çocuk Süveter Modelleri
 • Kız Çocuk Yelek Modelleri
 • Kız Bebek Yelekleri
 • Erkek Bebek Hırka Modelleri
 • Erkek Bebek Örgüleri
 • Kız Bebek Örgüleri
 • Kız Bebek ve Erkek Bebek Karışık Örgü Modelleri
 • Yetişkin Bayan Örgüleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.