yuvarlak yaka bisiklet yani sıfır yaka yapılışı
yuvarlak yaka bisiklet yani sıfır yaka yapılışı

Yuvarlak Yaka Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Yuvarlak yaka nasıl örülür isimli sayfamıza hoş geldiniz değerli örgü sever takipçilerimiz. Video anlatımlı sayfalarımızla örgü yapılışı ile ilgili bilgileri öğrenmeye tüm hızımız ile devam ediyoruz.

Bu sayfamızdaki videoda örgüde yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır? Yuvarlak yaka nasıl örülür? Yeleklerde, örgü süveter ve kazaklarda yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır? Bu gibi soruların cevaplarını açıklamalı ve anlatımlı olarak öğrenmeye çalışacağız.

Bu aralar örgü kazaklar için uygulanan yaka yapılışı videolarına ağırlık veriyoruz. Malum kış ayları kendisini iyice hissettirmeye başladı. Doğal olarak örgü sever hanımlar da eline şiş ve yumağı alıp örgü işine iyice hız verdiler. Soğuk kış aylarında örülecek kıyafetlerin başında şüphesiz kazaklar geliyor.

Kazaklar da ise çeşitlilik olabildiğince boldur. Boğazlı yaka kazaklardan v yaka kazaklara, bisiklet yaka kazaklardan balıkçı yaka bir başka deyişle boğazlı kazaklara kadar bir çok çeşitlilik içerir. Sırası gelmişken belirtelim, sitemizde yer alan örgü kazak modelleri ve yapılışları ile ilgili video anlatımlı sayfalara buradan ulaşabilirsiniz.

Örgüde yuvarlak yaka nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmeye çalışacağımız bu videolu sayfamızda kazaklarda bisiklet yaka yada sıfır yaka diye de adlandırılan yuvarlak yaka nasıl örülür bunu öğreneceğiz. Örgüde özellikle kazaklarda karşımıza çıkan yuvarlak yaka yapılışı hakkındaki bilgileri videolu anlatımlı şekilde öğrenelim.

Not: Kazak nasıl örülür isimli bir başka videolu sayfamızda bisiklet yaka örgü erkek kazağı yapılışı ile birlikte olmuştuk. O sayfadaki videoda anlatılan kazak için yuvarlak yaka kesimi de detaylı şekilde anlatılıyor. Kazak nasıl yapılır isimli sayfamızı da incelemenizi öneririz.

Örgüde Yuvarlak Yaka Kesimi Nasıl Yapılır?

Bu videolu anlatımlı bu sayfamızda kazaklarda yuvarlak yaka nasıl örülür, diğer isimleri ile bisiklet yaka veya sıfır yaka da diyebileceğimiz yuvarlak yaka nasıl kesilir gibi sorunların cevaplarını aramaya çalıştık. Bu soruların cevaplarını alabildiniz mi?

Örgüde kazak, süveter, yelek ve hırkalarda çok sık kullanılan yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır bunu öğrenebildiniz mi? Yorumlarınızı bırakmayı ihmal etmeyin lütfen.

Yuvarlak yaka yapılışı hakkında bir kaç şey söylemek isteriz. Örgü kıyafetlerde yaygın olarak kullanılan yaka çeşitlerinden birisi olan sıfır yaka, başta kazak, süveter, yelek ve hırka hemen hemen bütün üst kıyafetlerde uygulanabilir. Bisiklet yaka yapımı hakkında bilgileri videolu anlatım ile öğrenmeye çalıştık.

örgüde yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır
örgüde yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır

Bu sayfamızda video anlatımlı olarak yuvarlak yaka nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Bir de kısaca teorik olarak yuvarlak yaka yani bir başka deyişle bisiklet yaka veya yuvarlak yaka yapılışı hakkında bir kaç şey söylemek gerekirse;

Örgüde Yuvarlak Yaka, Sıfır Yaka veya Bisiklet Yaka Yapılışı

Yuvarlak yakayı iki şekilde kesebiliriz. Yaka kısmını geniş tutarak daha yayvan bir şekilde kesebiliriz veya daha dar tutarak bisiklet yaka dediğimiz yaka modelini uygulayabiliriz. Siz hangi modelden hoşlanıyorsanız ölçülerini ona göre alarak ve ilmekleri keserek ona göre uygulayabilirsiniz.

Yuvarlak yakayı keserken arka cephe tamamıyla düz bir şekilde kesilip ense bölümü oluşturulur. Ön yakada ise bedendeki ilmek sayısı eşit iki parçaya bölerek parçalardan bir tanesi şişte bekletilir.

Diğer parça ise yakanın kesme şekillerine göre omuz hizasına kadar düz bir şekilde örülerek tamamlanır. Bedenin diğer yakası için de aynı işlemler yapılır. Yaka kesimlerinde dikkat etmemiz gereken en önemli husus, omuz bölgesi için bırakacağımız ilmek sayısıdır.

Omuzda bırakacağımız ilmek sayısı, koltuk altında kestiğimiz ilmek sayısı ve yakada kestiğimiz ilmek sayısının toplamı bedende başladığımız ilmek sayısına eşit olması gerekir.

Örgüde Yaka Yapılışı Hakkında Diğer Sayfalarımız:

Bu sayfamızda videolu anlatım ile birlikte örgüde bisiklet yaka nasıl kesilir bunu öğrenmeye çalıştık. yuvarlak yaka veya sıfır yaka yapılışı hakkında bilgiler almaya çalıştık. Şimdi örgü modelleri ve yapılışları ile ilgili sayfalarımıza göz atabiliriz. Bu sayfa ile alakalı olarak sıralayabileceğimiz, kazak nasıl örülür isimli bu sayfamızda bisiklet yakalı örgü erkek kazak yapılışı baştan sona detaylı şekilde anlatımlı olarak yer alıyor.

Giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi sıfır yaka yapılışı da detaylı şekilde gösteriliyor. Örgü kazak yapılışını baştan sona anlatan kazak nasıl örülür isimli sayfamıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir diğer yaka çeşidi olan v yaka nasıl örülür sorusunun cevabı için ise örgüde v yaka nasıl yapılır isimli bu sayfamızda örgüde v yaka yapımı hakkında yine videolu anlatımlı olarak bilgiler alabilirsiniz.

Örgü kazaklarda boğazlı yaka yapılışı hakkında bilgileri aldığımız balıkçı yaka boğazlı yaka yapılışı isimli bu sayfamızda ise adından da anlaşılacağı gibi kazaklarda boğazlı yaka yapımı hakkında bilgiler almıştık.

Örgü kazak modelleri ve anlatımlı yapılışlarını video anlatımlı olarak yer aldığı kazaklar kategorisine uğramayı unutmayın. Bu sayfamızda spesifik olarak örgü kazaklarda yuvarlak yapılışı gibi spesifik olarak yakalı kazak modellerine de bir göz atalım

Yaka Detaylı Örgü Kazak Modelleri Galerili Sayfalarımız;

El işi yuvarlak yaka, bisiklet yaka veya sıfır yaka da tabir edilen yaka yapılışı ile ilgili bilgileri video anlatımlı olarak aldık. Örgüde yaka yapılışları ile ilgili diğer videolu sayfalarımızı hatırladık. Sitemizde yer alan yaka detaylı örgü modelleri galerilerini de bir hatırlayalım;

V Yakalı bayan örgü kazak modelleri isimli bu galerili sayfamızda  bayanlara özel tamamı örgü v yaka kazak modeli ile birlikte olmuştuk. Birbirinden güzel tamamı el örgüsü yapımı bayan v yaka kazaklarından oluşan bu galerili sayfamızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Beğeneceğinizi garanti edebiliriz.

Boğazlı kazak modelleri ile birlikte olduğumuz iki sayfa olmuştuk. Bayan ve erkeklere özel örgü boğazlı kazak bir başka deyişle balıkçı yaka kazak modelleri üzerinde ayrı ayrı durmuştuk. Bayan boğazlı kazak modelleri için burayı, erkekler için örgü boğazlı yaka kazaklara ise buradan ulaşabilirsiniz.

Genelde v yaka örülen süveterler de sitemizde ayrı bir kategori olarak ayırdığımız kıyafetlerden birisidir. Örgü süveter modelleri ve yapılışları hakkında bilgileri alabileceğiniz “Süveterler” bölümüne de bekleriz.

Yaka Detaylı Örgü Modellerine Devam Edeceğiz

yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır
yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır

Şimdiye kadar spesifik olarak yaka detaylı örgü kazak modelleri galerilerini hatırladık. Bu sayfamızda örgüde yuvarlak yaka nasıl örülür? Yuvarlak yaka kesimi nasıl yapılır?

Örgü kazaklar için sıfır yaka bir başka deyişle bisiklet yaka yapılışı nasıl olur gibi soruların cevabını aldık. Sadece yuvarlak yaka örgü kazak modellerinden oluşan bir örgü galerisi daha ekleyelim mi?

Örgü kazaklar ile ilgili bir sonraki sayfamız yuvarlak yaka, bisiklet veya sıfır yaka kazak modelleri olsun mu? Görüşlerinizi bekliyoruz. Her türlü düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın. Facebook sayfamızı beğenin, Twitter adresimizden takipçimiz olun.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.